“Вийшли з мінімальними втратами”: в РДК розкрили деталі операції в Бєлгородській області й назвали головну ціль

23:25

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Російські добровольці заявили, що провели військову операцію в Бєлгородській області РФ і вийшли з мінімальними втратами. Вони тримали під контролем кілька селищ протягом 24 годин. Також є трофеї, а власну техніку втрачено не було: те, що показала кремлівська пропаганда, насправді було куплено окупантами на чорному ринку.

Натомість населення Бєлгородської області підтримує операцію добровольців. Про це бійці Російського добровольчого корпусу (РДК) та легіону “Свобода Росії” розповіли 24 травня під час пресконференції на прикордонній території Сумщини, повідомив  OBOZREVATEL.

“У Бєлгороді ми провели військову операцію. Здобули трофеї. Вийшли з мінімальними втратами – лише поранені. Те, що показала російська пропаганда, – це те, що вони купують на чорному ринку. Ми свою техніку не втрачали в Бєлгороді”, – розповів командир підрозділу Російського добровольчого корпусу Денис.

Він нагадав, що РДК було створено 22 серпня 2022 року. Ідея організації – перенести бойові дії на територію Росії.

За словами Дениса, бійці брали участь у різних операціях на території України, дехто розпочинав ще 2014 року.

РДК має і політичні цілі, але головна зараз –знищити сили ворога. Одним із завдань було перевірити міцність кордону з Росією.

“На території Росії ми ведемо диверсійну роботу, розвідку. Проводимо бойові завдання. Населення Бєлгорода підтримує нас”, – сказав Денис.

Представник РДК додав, що зброєю і технікою добровольцям допомагає українська армія:

“Усі наші дії координують Збройні сили України. Усе, що ми робимо на території України, ми робимо разом з українською армією. У нас немає поки що багато людей і техніки, і ми тільки перевіряємо наші сили. Є багато волонтерів, які нас підтримують”.

Зі свого боку командир підрозділу “Легіону” з позивним “Цезар” розповів, що загальні втрати під час операції становили 2 особи загиблими та 10 пораненими (в міноборони РФ стверджували про “знищення близько 70 диверсантів”).

За його словами, ціль добровольців – знищити путінський режим, який руйнує власну територію, показуючи, що головне для нього – контролювати владу.

“Цезар” заявив, що операція в Грайворонському районі пройшла успішно і її цілі було досягнуто.

“Противник розгромлений, частина ганебно втекла; ми затрофеїли велику кількість техніки і взяли полонених. Ми прийдемо знову. Бєлгород, Брянськ, Курськ, Воронеж, Ростов, Москва – чекайте нас. У Бєлгородській області ми стали свідками безпринципності й жорстокості путінських військ: поки легіонери проходили населені пункти, не чіпаючи місцевих жителів, ствольна артилерія та авіація ЗС РФ працювала по мирних містах”, – сказав “Цезар”.

У “Свободі Росії” вірять, що знайдуть людей у російському бізнесі, які б змогли фінансувати боротьбу з кремлівською диктатурою.

“Люди з Бєлгорода попросили нас: “Ми живемо під ракетами, захистіть нас”. Ми захищаємо Україну від агресії нашої країни. Коли ми звільнимо території України, ми підемо рятувати Росію від режиму Путіна. Російська армія – слабка, кордон не на замку. Поки що ми пройшли кілька десятків кілометрів, але потім ми готові завоювати сотні кілометрів”, – сказав “Цезар”.

Він також назвав генерала армії РФ Олександра Лапіна, який нібито особисто керував “зачисткою” Бєлгородщини, “злочинцем у погонах”.

“Реакція Кремля на наші дії дуже дурна. Ми довели, що путінські війська виявилися зовсім не готовими до організованого опору росіян і готові стерти з лиця землі свої ж землі, щоб не показати слабкість”, – зазначив доброволець.

На зустріч із журналістами бійці привезли, за їхніми словами, трофейний БТР.