Видатному актору, режисеру, драматургу, одному з корифеїв українського театру Панасу Саксаганському – 165

21:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Панас Саксаганський розпочав свою кар’єру в Миколаєві, в найвідомішому для миколаївців полку – у 58-му піхотному Празькому. Він прослужив недовго, з 1880 по 1883 рік, але цього було достатньо, щоб наше місто залишилось у його спогадах.
Про видатного актора нагадав Тарас Кремінь на фб-сторінці “Письменники Миколаївщини”
Саме в нашому місті відбувся і його театральний дебют на сцені Театру Шеффера: він зіграв Возного з “Наталки Полтавки” Івана Котляревського. У своїх мемуарах, фрагмент якого подано в коментарях, він згадує імена, прізвища, назви вулиць, поселень, театрів. “Але головне у його спогадах – роздуми, прочитавши які, зрозумієш, чому він так швидко полишив службу, поринувши у вир театру, подорожей, драматургії. Саме на миколаївській сцені він зрозумів, де його душа. Саме тут відбулись його перші кроки до слави” (С.Крищенко). Ось чому Миколаїв – важливе місто в історії діяльності Театру корифеїв.
В Миколаєві можуть увічнити легендарного майстра сцени: народний артист Микола Берсон запропонував перейменувати вулицю Дунаєва на вулицю Саксаганського. Крім того, за поданням обласного управління культури МКІП вніс до об’єктів культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України будинок на вулиці Інженерній, 2, в якому мешкав митець.
Пам’ятаємо.
Фото будинка, де жив Саксаганський: Тарас Кремінь.