Втрати Росії у війні проти України перевищили її сумарні втрати у всіх конфліктах після Другої світової

23:53

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

З початку повномасштабної війни в Україні російська армія зазнає колосальних втрат під час прямого зіткнення із ЗСУ. Кількість загиблих окупантів різниться, проте за всіма даними перевищує 60-70 тис. солдатів, що перевищує сумарні втрати у всіх збройних конфліктах, у яких брали участь радянська та російська армії з 1945 року.

Про це йдеться у доповіді Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS). Якщо втрати окупантів рахувати разом із пораненими та санітарними втратами, то кількість у рази вища: від 200 до 250 тис. осіб.

“Найбільше після закінчення Другої світової війни російських військових загинуло в Афганістані (14-16 тис.), Чечні (12-25 тис.), а також до повномасштабного вторгнення в Україну під час боїв на Донбасі (6-7 тис.)”, – зазначено у повідомленні.

Так, у Чечні російські сили втрачали в середньому від 95 до 185 осіб на місяць убитими, в Афганістані – від 130 до 145. В Україні, за даними CSIS, з 24 лютого минулого року гине від 5 до 5,8 тис. військових на місяць.

Автори доповіді наголошують, що війна в Україні стала війною на виснаження. Росія здійснила вторгнення, ґрунтуючись на помилковому припущенні, що українці не захищатимуть режим чинного президента Зеленського, західні союзники швидко втомляться від війни та витрат на військову допомогу, а самі війська України перейдуть на бік “сильнішого” супротивника.