Всупереч війні! На Миколаївщині в 2022 р. зібрали майже 20 тисяч тонн винограду, що на 12% більше, ніж у 2021 р.

14:04

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Виноделие, виноградники, Коблево, Ольвия, праздник молодого вина

На Миколаївщині за 2022 рік зібрали майже 20 тисяч тонн винограду, що на 12% більше ніж у 2021 році. Серед причин – кращі погодні умови та плодоношення. Водночас нових виноградників за період повномасштабного вторгнення не створили.

Про це Суспільному розповів головний спеціаліст Департаменту агропромислового розвитку Миколаївської ОВА Володимир Афанасьєв.

“На території області обліковується 5 800 гектарів виноградних насаджень. У плодовитому віці ця площа становить 5 тисяч гектарів. За підсумками 2022 року валовий збір склав майже 20 тисяч тонн”, — сказав він.

Також, за словами Володимира Афанасьєва, у 2023 році на державному рівні передбачено грантову програму підтримки створення нових площ насаджень від 1 до 25 гектарів. Обов’язкова умова – нові постійні та сезонні робочі місця.

Багато миколаївських виробних господарств отримали збитки в результаті російської агресії. Серед них – акціонерне товариство “Радсад”, де від обстрілів постраждав парк з ємностями, яких тут загалом – 330.

“Шістнадцять ємностей було пробито наскрізь і вони не підлягають відновленню. І дуже постраждав цех переробки винограду”, – розповідає головна виноробниця Галина Сурженко.

Працювали під обстрілами. На Миколаївщині протягом 2022 року зібрали майже 20 тисяч тонн винограду
Але, за словами виноробниці, роботу вдалося налагодити.

“2022 рік був дуже врожайним. Майже рекордну кількість винограду ми зібрали. Це 7700 тонн”, — додає Галина Сурженко.

800 тонн було відправлено суміжному підприємству “Кoblevo”. Решту на заводі АТ “Радсад” переробили самотужки. Всього за 2022 рік “Радсад” виготовив 4,36 мільйонів літрів виноматеріалів – натуральної сировини, що згодом перетвориться у вино.

Загальна площа виноградників “Радсаду” становить 760 гектарів технічних сортів. Працівників  – понад 200 осіб.