Вплив цинку на організм: що варто знати

11:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Одним із найважливіших елементів, що мають великий вплив на організм та беруть участь у клітинному обміні, є цинк. Він допомагає синтезувати понад 100 ферментів, які забезпечують функціонування життєдіяльності організму. Цинк потрібен для згортання деяких видів білків. Нормальний рівень цинку дуже важливий для жінок, чоловіків та дітей.

Не варто зловживати цинком: це може призвести по порушення всмоктування міді. Крім того, доволі часто лікарі рекомендують вживати препарати цинку разом з тими, що містять залізо, оскільки останнє може впливати на засвоєння мікроелемента. За даними деяких досліджень, кальцій теж впливає на всмоктування цинку в організмі. Саме тому краще проконсультуватись з лікарем перед початком вживання. Більше дізнатися про лікарські засоби, що містять цинк, можна за посиланням https://apteka911.ua/shop/soderzhaschie-tsink на сайті медичної інформаційної системи Аптека 9-1-1.

В яких продуктах міститься цинк?

Багато харчових продуктів містять цинк, проте його всмоктування може бути обмеженим на 20-40%. Слід зазначити, що цинк, що міститься у тваринних продуктах, значно краще засвоюється, ніж той, що є в рослинних, саме тому вегетаріанці перебувають в зоні ризику нестачі цинку. На цинк багата білкова їжа: морепродукти, червоне та пісне м’ясо, сир. Багато цинку міститься і в бобових, квасолі, нуті, сої.

Якщо людина мало споживає білкової їжі чи має захворювання шлунково-кишкового тракту, йому можуть призначати цинк у вигляді добавок, що мають краще засвоєння. Форми випуску можуть бути різними: таблетки, капсули, порошок — кожен може обрати найзручніший для себе варіант.

Як шкодить організму дефіцит цинку?

Дефіцит цинку може бути вродженим чи набутим. При дефіциті цинку можуть спостерігатися наступні симптоми:

  • затримується ріст та розвиток у дітей;
  • відбувається затримка статевого дозрівання;
  • висипання на шкірі та випадіння волосся;
  • знижується апетит;
  • порушується сон;
  • знижується гострота зору.

Зниження цинку також відбувається при частих простудних захворюваннях, травмах та опіках. Порушується всмоктування цинку і при частому вживанні алкоголю.

При зловживанні препаратами цинку може спостерігатися нудота, блювання, спазми в животі та головні болі. Найчастіше передозування потребує просто скасування прийому препарату та симптоматичного лікування. Крім того, слід з обережністю поєднувати цинк з іншими лікарськими засобами.