Вперше в історії представники України завоювали Нобелівську премію миру

13:02

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Лауреатами Нобелівської премії миру 2022 року стали правозахисник з Білорусі Алесь Беляцький, російська правозахисна організація “Меморіал” та українська правозахисна організація “Центр Громадянських свобод”.

Про це повідомляє Нобелівський комітет у Twitter, пише УНІАН.

“Лауреати #NobelPeacePrize представляють громадянське суспільство у своїх країнах. Вони протягом багатьох років просували право критикувати владу і захищати основні права громадян. Вони доклали видатних зусиль для документування військових злочинів, порушень прав людини та зловживання владою. Разом вони демонструють значення громадянського суспільства для миру і демократії”, – йдеться в повідомленні.

Як відомо, “Центр громадянських свобод” заснований в 2007 році. Своєю місією вони називають становлення прав людини, демократії та солідарності в Україні та регіоні ОБСЄ для утвердження людської гідності.

Білоруський політичний в’язень Алесь Беляцький є керівником правозахисного центру “Вясна”.

“Меморіал” – неурядова організація, створена для дослідження політичних репресій в СРСР.

Згідно з волею шведського винахідника Альфреда Нобеля, премія миру, названа на його честь, повинна присуджуватися тому, хто “внесе найбільший, або кращий внесок у дружні відносини між націями; у скасуванні, або скороченні існуючих армій і в проведення, або агітацію мирних з’їздів”.

Серед її лауреатів були зокрема Нельсон Мандела, Джиммі Картер, Андрій Сахаров і Михайло Горбачов.

У списку номінованих в цьому році окрім переможців були Світлана Тихановська, Олексій Навальний і Мустафа Джемілєв.