Воєнне літо: море та ліси на Миколаївщині будуть закриті для відпочивальників

8:42

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Лазурное, море, пляж, отдых (с) Фото - Анна Рубанская, ВН
У Миколаївській області наразі небезпечними для відпочинку є морське узбережжя Чорного моря, а також ліси, які перебували на лінії зіткнення. Там відпочивати заборонять через мінну загрозу.
Про це повідомив голова обласної військової адміністрації Віталій Кім на брифінгу в Медіацентрі Україна.

«Ліси, які були на лінії зіткнення в активних бойових діях, будуть заборонені для відпочинку через високу небезпеку. Території, які не були під окупацією та обстрілами, будуть дозволені для відпочинку. В нас таких багато. Чорне море військові не дадуть використовувати через загрозу замінування, і я погоджуюся з ними повністю», — зазначив Кім.

За його словами, внутрішні водойми, певні ділянки будуть доступні для того, щоб люди відпочивали. Також очільник ОВА зауважив, що наразі пропрацьовуються три локації, які будуть використовуватися для реабілітації.

«Ми пропрацьовуємо три локації, які будуть використовуватися для реабілітації, зокрема психологічної. Будемо запрошувати не тільки своїх [жителів], а й із сусідніх областей для того, щоб вони приїжджали та відпочивали», — додав Кім.

У ДСНС України повідомляли, що приблизно 30% території України (близько 180 тисяч км²) було заміновано внаслідок російського вторгнення — це більш як дві території Австрії або п’ять територій Молдови.

На повне розмінування України піде від 5 до 10 років. Ідеться про гуманітарне розмінування, яке, на відміну від оперативного та бойового, передбачає комплексний огляд усієї території, де тривали бойові дії.

Якщо ви виявили вибухонебезпечний або підозрілий предмет, не торкайтеся його, відійдіть принаймні на 100 метрів. Позначте місце палицею, одягом, камінням тощо. Попередьте інших людей поруч і повідомте про знахідку за номерами: 101 — ДСНС, 102 — поліція.

На сайті ДСНС можна ознайомитися з тим, як виглядають найпоширеніші вибухонебезпечні предмети.