Ворогом знищена заповідна зона в НПП “Джарилгач”

10:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На окупованому Джарилгачі, який є об’єктом природно-заповідного фонду, дії російських загарбників призводять до руйнування екосистеми острова. Зокрема, знищено всю заповідну зону (1588 га) — найціннішу степову ділянку Джарилгацького національного природного парку. Про це повідомило Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України.  

Пошкоджено місця існування видів флори та фауни, занесених до Червоної книги України, Європейського червоного списку видів тварин і рослин, що знаходяться під загрозою зникнення у світовому масштабі.

Внаслідок російської збройної агресії на сьогодні в Україні:

  • Уражено 812 об’єктів природно-заповідного фонду загальною площею 0,9 мільйона гектарів.
  • Під загрозою знищення опинилися 2,9 мільйона гектарів територій Смарагдової мережі — 160 територій, що є частиною природоохоронної мережі Європи та охороняються у межах законодавства ЄС та Ради Європи.
  • У зоні ризику перебувають 17 водно-болотних угідь міжнародного значення (під охороною Рамсарської конвенції), які мають статус завдяки їх унікальному біорізноманіттю.
  • Окупованими лишаються 514 об’єктів природно-заповідного фонду площею 0,80 мільйона гектарів.
  • Практично знищені два водно-болотних угіддя міжнародного значення: «Архіпелаг Великі та Малі Кучугури» та «Заплава Сім Маяків».
  • Знищено всю заповідну зону (1588 га), найцінніша степова ділянка Джарилгацького національного природного парку.