Волонтери за станом душі. Так сьогодні можна назвати українських бібліотекарів

19:22

Відкрийте “Вечірній Миколаїв” у Google News та  Телеграм-каналі

Це вітання для волонтерів розмістила на своїй сторінці фб бібліотека імені Марка Кропивницького.
Шановні, друзі! Прийміть вітання з нагоди міжнародного дня волонтерів!
Для багатьох українців це свято стало важливим останні десять років. Звичайно, і до того в Україні існували групи небайдужих людей, які допомагали громадянам похилого віку, одиноко-проживаючим, дітям сиротам та позбавленим батьківського піклування, об’єднувалися у групи для захисту навколишнього природного середовища або тварин.
Проте, кардинально все змінилося після подій Революції Гідності і початку війни з Росією. Сьогодні чи не кожен третій українець допомагає військовим, вимушено переміщеним особам – це і ремонт техніки, придбання автомобілів, виготовлення пересувних банно – пральних комплексів, доставка у зону бойових дій теплих речей та продуктів харчування, виготовлення маскувальних сіток, підтримка військовослужбовців Збройних Сил України на автовокзалах та залізничних вокзалах і станціях. Безумовно, цей список добрих справ, які роблять українці можна продовжувати. І цей величезний обсяг роботи волонтери роблять не шкодуючи ані вільного часу, ані особистого життя.
Волонтери за станом душі. Так сьогодні можна назвати й українських бібліотекарів. У надскладний для країни період їх не потрібно було просити про допомогу.
Усвідомлюючи необхідність, майже кожен працівник та бібліотечний заклад стали надавачами добровільної безплатної допомоги жителям міста, вимушено переміщеним громадянам, Збройним Силам України, підрозділам територіальної оборони. Серед них й колектив Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького з філіями, який долучився до виготовлення окопних свічок, випічки здоби для воїнів ЗСУ, плетіння маскувальних сіток.
З квітня 2022 року у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького триває акція «Оберіг для воїна». Майстрині культурно-мистецької асоціації «Арт-спокуса», постійні читачки бібліотеки та її працівниці виготовляють сувенірну, оберегову продукцію, окопні свічки та маскувальні сітки, в`яжуть теплі шкарпетки військовослужбовцям. Також талановиті жінки закривають фронтові потреби захисників у балаклавах, ковдрах й пледах – всьому тому, що дозволить їм зігріватися у лютий мороз.
Тож, дозвольте подякувати всім, хто присвячує свій талант, час, енергію індивідуальним і колективним акціям, виявляє щире бажання допомогти іншим, не чекаючи подяк та винагород. Нехай ваші благі справи повертаються вам добром подвійно!