Волонтери Червоного Хреста евакуюють людей з Миколаївщини та Херсонщини

13:56

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Волонтери Миколаївського товариства Червоного Хреста станом на 18 травня безкоштовно евакуюють маломобільних людей з Херсонщини до Миколаєва. Доставляють до родичів або до евакуаційних центрів. В середньому протягом місяця перевозять до 15 людей.

Про це Суспільному розповів волонтер Червоного Хреста Сергій Березін.

Сергій Березін розповідає, волонтери Червоного Хреста займаються евакуацією маломобільних людей з прифронтових населених пунктів. 18 травня подолали майже 200 кілометрів в один бік, щоб з селища Гаврилівка, що на Херсонщині, евакуювати до Миколаєва 79-річного Григорія Миколайовича.

“Ми знаходимося практично на березі Дніпра, евакуюємо з села Гаврилівка Херсонської області до Миколаєва. До нас звернулась жінка, це, я так розумію, сестра Григорія Миколайовича, і ми приїхали, будемо зараз його забирати”, — сказав Сергій Березін.

"Це наш суспільний обов'язок". Волонтери Червоного Хреста евакуюють людей з Миколаївщини та Херсонщини

Григорій Миколайович протягом п’яти місяців жив у Гаврилівці. Населений пункт перебуває під постійними обстрілами з боку російських військ.

“Я тут живу всього 5 місяців. Я в Херсоні був, а тоді з Херсона мене перевезли сюди. Сестра, вона в Миколаєві живе, а так десь треба доживати”,— розповів Григорій Миколайович.

Через постійні обстріли селища родина Григорія домовилась про його евакуацію, самі ж також збираються їхати, говорить родичка Григорія, жителька Гаврилівки Ніна.

За словами Ніни, у селищі станом на 18 травня проживають 150 людей. Всі інші виїхали через постійні обстріли.

Бригада аварійно-рятувальної служби Червоного Хреста евакуює маломобільних людей з небезпечних місць до евакуаційних центрів безкоштовно, говорить волонтер Сергій Березін.

“Вивозимо до евакуаційних центрів, вивозимо до родичів, вивозимо з міст обстрілів туди, де безпечніше. Буває таке, що вивозимо і до Львова, і до Тернополя. Це в нас евакуація з переднього краю, тому вона завжди безкоштовна, це наш суспільний обов’язок”, — сказав Сергій Березін.