Володимир Зеленський зустрівся з папою римським Франциском у Ватикані

23:18

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

13 травня Президент України Володимир Зеленський відвідав Ватикан, де зустрівся з папою римським Франциском. Про підсумки зустрічі він розповів у своєму телеграм-каналі.
Зеленський повідомив, що подякував понтифіку за його «особисту увагу до трагедії мільйонів українців» і закликав докласти всіх зусиль для повернення додому десятків тисяч депортованих дітей.

«Крім цього попросив [папу римського] засудити російські злочини в Україні. Тому що не може бути рівності між жертвою та агресором. Також розповів про нашу формулу миру як єдиний дієвий алгоритм досягнення справедливого миру. Запропонував приєднатися до її реалізації», – розповів президент України.

Папа римський на зустрічі подарував Володимиру Зеленському невелику скульптуру у вигляді оливкової гілки – символ миру. Український президент подарував Папі Римському ікону Мадонни, написану на пластині бронежилета, пишуть італійські ЗМІ.

У Ватикані повідомили, що зустріч папи римського із Зеленським тривала 40 хвилин. Вони обговорили «гуманітарну та політичну ситуацію в Україні».
«Бі-бі-сі» наголошує на непростих відносинах Ватикану та України. Видання нагадує, що через кілька місяців після повномасштабного вторгнення Росії в Україну папа римський заявив, що на ці дії Москву могли «якось спровокувати». У серпні 2022 року посол України у Ватикані розкритикував папу Франциска за те, що той назвав загиблу Дар’ю Дугіну однією з безневинних жертв війни. Нагадаємо: американська розвідка вважає, що за вбивством Дар’ї Дугіної – дочки «идеолога Путина» Олександра Дугіна – стоять спецслужби України.

На початку травня папа римський Франциск говорив, що Ватикан задіяний у миротворчій місії в Україні, а також готовий брати участь у поверненні додому дітей, які насильно вивезені до Росії з окупованих територій. Подробиць миротворчої місії він не навів. Українська влада після цього заявила, що їм нічого не відомо про миротворчу місію Ватикану.