Водолази та піротехніки ДСНС попереджають про мінну небезпеку

21:53

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У середу, 3 травня, група піротехнічних робіт та підводного розмінування аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Миколаївській області проводила роботи з обстеження та приведення в безпечний стан водойм Миколаєва.
 Відпрацьовуючи одну із заявок, за допомогою сучасного спеціального обладнання, водолази обстежили дно та під час занурення оглянули ті зони, де око техніки виявило боєприпаси та їх залишки.
Під час роботи використовувались автономний гідрографічний апарат SONOBOT та підводний дрон FIFISH. Дана техніка має низку переваг та розширює коло можливостей водолазів. Так, наприклад, система камери підводного дрона забезпечує зйомку 4K із низьким рівнем шуму, ультрашироке поле огляду, уповільнену відеозйомку і алгоритми покращення кольору.
Удосконалена пара світлодіодних ліхтарів забезпечує чітке зображення навіть у каламутних водах. Безпілотний надводний транспортний засіб Sonobot, своєю чергою, є системною платформою, адаптованою до потреб гідрографічної зйомки у внутрішніх водах. Його можна використовувати для виявлення об’єктів, що становлять загрозу безпеці людей та інфраструктури.
Під час пошукових операцій, об’єкти (а в цьому випадку – вибухонебезпечні предмети) можуть бути виявлені досить швидко, що суттєво скорочує час виконання робіт.
«Дані роботи ми проводимо вже декілька днів поспіль. Виявили на дні касетні боєприпаси, які надалі будуть знищені шляхом контрольованого підриву. Сьогодні ми виявили хвостову частину реактивної системи залпового вогню ворога», – розповів Володимир Козирєв.
Головне управління ДСНС України у Миколаївській області наголошує: водна акваторія – це окремий “світ”, який живе своїм життям та за своїми природними правилами.
Течія може прибити до берега вибухонебезпечний предмет, може ховати небезпечний предмет під своєю гладдю – і побачити його буде неможливо.
Враховуючи ці ризики, людина, якщо вирішить купатись у річці чи лимані, може спровокувати вибух або травмуватись, наступивши на його уламок.
Шановні громадяни! Не наражайте себе на небезпеку та цьогоріч обирайте для відпочинку закриті водойми (озера, басейни) та місця, де купання та відпочинок дозволені органами влади!