Водохреща під час воєнного стану. У Миколаєві не облаштовують місця для хрещенських купань

15:40

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві до Водохреща у 2023 році спеціальні місця для пірнання у водойми не облаштовували, дно на небезпечні предмети не обстежували. Міська влада не рекомендує під час воєнного стану на церковні свята влаштовувати традиційні купання у воді.

Про це  Суспільному розповів перший заступник Миколаївського міського голови Віталій Луков.

Традиційно на Нижній набережній до Водохреща збиралися люди, щоб здійснити обряд пірнання у воду. Зазвичай, ці місця готують профільні служби, згідно із заявками від церков.

“Дякувати Богу і мабуть, здоровому глузду, в нас не було звернень від церков, щодо проведення цього заходу. Берегова лінія міста регулярно обстрілювалась касетними особливо, снарядами різноманітними. І саме в тих місцях, де були ось такі заходи, були прильоти касетних боєприпасів. Не всі вони вибухнули”, — розповів Віталій Луков.

Влітку 2022 року потенційні місця скупчення людей біля водойм перевіряли піротехніки. Тралили дно, робили обходи акваторії з міношукачами, каже заступник мера.

“У нас були такі невеликі пробні разом з ДСНС обстеження дна в місцях масового відпочинку жителів Миколаєва. Знаходили вибухонебезпечні предмети, знаходили касети, які не розірвались. Ми не впевнені, що все виявлено. Ми не впевнені, що після цього нічого додатково не прилетіло”, — говорить Луков.

Зайвий раз перевіряти свій організм на міцність не радять і лікарі. Завідувач сімейної амбулаторії №8 Олександр Токарєв говорить про те, чим небезпечні для здоров’я подібні водні процедури взимку для непідготовленого організму людини.

“Є багато випадків в історії, коли людина котра вважає себе абсолютно здоровою, купається на Водохреща в крижаній воді й після цього в кращому випадку потрапляє до лікарні з якимись невідкладними станами. І в першу чергу це стани, пов’язані з захворюваннями серцево-судинної системи”, — розповів Олександр Токарєв.

За словами лікаря, після купання в крижаній воді в людей можуть з’явитися захворювання дихальної системи, зокрема пневмонія.

Речниця нацполіції Миколаївської області Марина Калина розповіла, що поліцейські наряди, які патрулюють місто, будуть наближені до узбережжя та слідкуватимуть за правопорядком.