Внаслідок обстрілу в Миколаєві стався витік соняшникової олії

12:36

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

16 жовтня під час атаки Миколаєва дронами-камікадзе пошкоджень зазнав виробничий цех одного з промислових підприємств міста. Внаслідок обстрілу стався витік соняшникової олії, яка з території підприємства ллється на вулиці Миколаєва.

Чим загрожує така кількість олії та як місто боротиметься з наслідками витікання – дізнавалися кореспонденти Суспільного.

Перший заступник міського голови Віталій Луков повідомив: довелося пустити олію в зливову каналізацію, аби та не підтопила будинки містян.

“Це сотні, якщо не тисячі тонн. Ми змушені були звернутися й до порту. У них є спеціальні бони, які можуть локалізувати жирну пляму на воді. Є інша проблема — куди її далі утилізовувати. Наскільки це вогненебезпечна рідина. Нам вдалося домовитися з власниками компанії. Вони будуть оплачувати дані послуги, а далі витребувати їх від ворога”, — сказав Віталій Луков.

“Коли олія потрапляє до водоймищ, вона утворює жирну плівку на поверхні води — це порушує доступ повітря, що може призвести до замору риби”, – розповіла екологиня Інна Тимченко.

“Небезпечно, коли вона вже вкривається тонким шаром, тоді її дуже важко локалізувати. На відміну від нафтових плівок, соняшникова олія швидко перетворюється в емульсію з водою, що також її може розкинути на дальню територію”, — розповіла Інна Тимченко.

Водночас екологиня каже, якщо це природні компоненти, то наслідки будуть меншими ніж, наприклад, від технічних масел.