Власникам собак нагадали, як не підірватись на міні під час прогулянки

15:18

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Щастя не має породи, Выставка собак, бездомные собаки, Николаев, центр защиты животных, Феникс, природа, животные, собака (с) Фото - Александр Сайковский, ВН

В Україні заміновано близько 30% території. Особливо ризиковано пересуватись між населеними пунктами, лісами та парками. Що варто пам’ятати власникам дoмашніх тварин, нагадала пресслужба Мінреінтеграції.

У нинішніх реаліях навіть звичайна прогулянка з твариною може нести небезпеку для життя. Особливо там, де колись був ворог. На звільнених територіях необхідно бути максимально обережними: домашній пес може не відчути загрози замінування, але його ваги цілком вистачить для детонації, – зазначають у відомстві.

Правила прогулянки з чотирилапими:

  • Пересуватися лише знайомими та перевіреними маршрутами.

За можливості обирайте дороги з твердим покриттям або ті місця, де добре видно все навколо, – кажуть експерти.

  • Уникайте прогулянок лісами, парками, полями та неасфальтованими дорогами.

У таких місцях високою є вірогідність натрапити на міни, які можуть бути замаскованими листям, гілками тощо, – констатують фахівці.

  • Стежте за улюбленцем.

Окупанти могли замаскувати вибухові пристрої під повсякденні предмети: іграшки, мобільні телефони, пакунки, – йдеться у повідомленні.

  • Уникайте контакту з речами дивної форми.

Протипіхотні міни-метелики мають незвичну форму, часто привабливий колір і виготовлені з пластику. Вони легко можуть привернути увагу вашого собаки. У жодному разі не дозволяйте йому до них наближатися!, – попереджають українців.