Візит Володимира Зеленського до США

21:07

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Підготовка до візиту Зеленського до США проходила секретно. Про візит президента не знали навіть високопоставлені чиновники у США, за даними американських ЗМІ, для них це стало шоком. 

Також стало відомо, що Зеленський летить на запрошення президента США Джо Байдена. Уперше вони поговорили про це під час телефонної розмови 11 грудня, 14 грудня – рішення було ухвалене, але з міркувань безпеки трималося у великому секреті.

За даними ЗМІ, Зеленський приїхав до польського Перемишля. До США він летів американським військовим літаком. 

Візит президента України до США став першим від початку війни Росії проти України. До цього часу український лідер не покидав межі України. Американські ЗМІ наголошують, що Зеленський особисто подякує громадянам та владі США за підтримку України та обговорить подальші плани.

Джо Байден у соціальних мережах підтвердив зустріч з українським колегою. Він наголосив, що йому є про що обговорити зі Зеленським.

“Сподіваюсь, що ви добре долетите, Володимире. Я радий, що ви тут. Нам є про що поговорити”, – написав американський президент.

Також президент Зеленський планує виступити в Конгресі. Спікерка Палати представників Ненсі Пелосі запросила президента України Володимира Зеленського виступити в Конгресі 21 грудня.

За даними CNN, зустріч проходитиме за таким розкладом (за київським часом):

  • 21:00 – Байден вітає Зеленського в Білому домі;
  • 21:30 – двостороння зустріч президентів;
  • 23:30 – спільна прес-конференція;
  • 01:15 – Зеленський прибуде на Капітолійський пагорб;
  • 02:30 – президент України виступить перед спільним засіданням Конгресу.