Вітаємо з ювілеєм шановного митця Лідію Іваницьку!

20:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Сьогодні ювілейний День народження у Лідії Іванівни Іваницької – шанованої художниці, майстра декоративно- прикладного мистецтва, ткацтва і відомого майстра гобеленів, заслуженого діяча мистецтв України.
Пані Лідіє, щиро вітаємо вас та бажаємо мирного неба, світлих радощів , добрих новин і приємних здобутків! Будьте здоровою, щасливою та натхненною! 
Ці щедрі слова на адресу іменинниці надіслали миколаївські митці Спілки художників України.

Біографічна довідка
Іваницька Лідія Іванівна народилася 8 червня 1949 року в с. Равенство Смоленської області. 1968 року закінчила Симферопольське медичне училище, за спеціальністю – фельдшер. Інтерес, а потім і любов до прикладного мистецтва передала їй бабуся. Вона вчила любу онучку в’язати, вишивати, ткати. Водила дивитися, як працюють старі сільські майстрині. Вони були першими «репетиторами», які підготували Лідію Іваницьку до вступу в Харківський художньо-промисловий інститут на спеціальність «Художник-дизайнер».

Тут зустріла своє кохання. Закінчивши інститут 1977 року, Лідія Іванівна, разом з чоловіком, В’ячеславом Едуардовичем Іваницьким, приїхала до Миколаєва. Творча діяльність Лідії Іваницької розпочалась у Миколаївському художньо-виробничому комбінаті Художнього фонду України. Працювала в галузі графічного дизайну. 1978 року художниця створила перший гобелен «Дощ у місті» для Південно-Української АЕС.

Лідія Іванівна з 1999 року працювала на кафедрі декоративно-прикладного мистецтва Миколаївської філії КНУКіМ, викладала декоративну обробку тканин – батик, різні види вишивок, золоте шиття, ткацтво, печворк – і працює в цих техніках.

Твори Л. Іваницької зберігаються у Музеї декоративно-прикладного мистецтва, в Національному музеї у Києві. Гобелени «Енергія», «Море», «Дружба» і багато інших прикрашають інтер’єри багатьох громадських споруд Києва, Миколаєва, Азова, Южноукраїнська. У співпраці з В.Є.Іваницьким створено гобелен-завісу для Українського академічного театру драми та музичної комедії м. Миколаєва. Гобелен «Місто на воді» є тканим символом міста Миколаєва. В Американському посольстві в Москві є гобелен Л.І.Іваницької «Американо–радянська дружба».

Лідія Іваницька є учасницею міжнародних, всеукраїнських, обласних виставок і симпозіумів: міжнародна виставка м. Сіетл, США (1991), всеукраїнські виставки: «Текстильний шал», м. Львів (1993), «Скіфія», м.Херсон (1998, 2000), «Трієнале текстиль», м. Київ (2004) та багато інших.

Іваницька Лідія Іванівна – заслужений діяч мистецтв України (2006), за гобелен «Мирний день» нагороджена I премією на міжнародному фестивалі мистецтв в Едмонті, США (1992), почесною відзнакою Міністерства культури України (2002), отримала почесне звання «Городянин року – 2004» в номінації «Культура», медаль «15 років незалежності України» (2006), лауреат міжнародного рейтингу популярності «Золота фортуна» (2006).

Член Національної Спілки художників України з 1987 року.