Віталій Бохонок: десантник з золотим серцем

11:52

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Українські десантники є справжнім символом мужності, відповідальності, незламності та військової інтелігенції Збройних Сил України. Чимало легендарних офіцерів, сержантів та солдатів відіграли важливу роль у новітніх етапах розвитку Десантно-штурмових військ Збройних Сил України та у захисті територіальної цілісності, суверенітету, незалежності і народу України. Серед них – Віталій Бохонок, миколаївський офіцер-десантник, майор Збройних Сил України, Герой України та лицар орденів Богдана Хмельницького трьох ступенів.

Віталій народився 25 березня 1991 року в селі Павлівка на Снігурівщині.  Після закінчення школи навчався в Миколаївському національному університеті імені В.О. Сухомлинського на факультеті фізичного виховання та спорту та на кафедрі військової підготовки, які закінчив в 2013 році. Віталій віддавав перевагу веслувальним видам спорту. Також займався футболом на аматорському рівні.

В університеті зустрів своє кохання – майбутню дружину Ларису, яка навчалася на факультеті філології та журналістики. На сьогоднішній день Лариса надає психологічну допомогу бойовим військовослужбовцям та підтримує молодих ветеранів-десантників.

З 2013 по 2014 рік Віталій працював вчителем фізичної культури і предмету «Захист Вітчизни» в Миколаївській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 28. Саме педагогічна діяльність відіграла важливу роль у становленні молодого українського офіцера, який став першокласним наставником для багатьох воїнів-захисників.

В 2014 році Віталій призваний на військову службу під час мобілізації та став військовослужбовцем легендарної 79-ї окремої десантно-штурмової бригади. Згодом уклав контракт на проходження служби в Збройних Силах України. Віталій брав безпосередню участь в захисті Антитерористичній операції в Донецькій і Луганській областях, Операції Об’єднаних Сил, заходах відсічі і стримування збройної агресії рф. В 2019 році нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.

Віталій Володимирович навчав молодих офіцерів зберігати особовий склад ввірених їм підрозділів та завжди наголошував на тому, що побратими є справжньою великою родиною, яким можна довірити не тільки секрети, а власне життя. Для мене майор Бохонок є справжнім прикладом офіцера Десантно-штурмових військ, адже саме його настанови навчили довіряти один одному в бойових умовах, підтримувати батьків військовослужбовців, а також боротися за життя, адже десантники не знають слово «страх».Але найголовніша настанова є цінувати, захищати і оберігати власну сім’ю та мріяти про щасливе майбутнє наближаючи Перемогу.

З перших днів повномасштабного вторгнення Віталій став на захист нашої держави в складі 25-ї окремої повітряно-десантної бригади. В березні 2022 року нагороджений орденом Богдана Хмельницького ІІ ступеня. Очоливши 2-й парашутно-десантний батальйон, легендарний десантник в травні 2022 року командував силами батальйону і резерву з метою утримання лінії оборони в районі села Новоселівка на Донеччині не допустивши прориву ворожих військ.  В червні-липні 2022 року батальйон під командуванням майора Бохонка відбив близько 10 атак противника  під час яких нанесено ворогу максимальних втрат поблизу населеного пункту Вовчеявірки на Луганщині. В червні 2022 року Віталій Бохонок нагороджений орденом Богдана Хмельницького І ступеня.

25 липня 2022 року під час артилерійського обстрілу в районі населеного пункту Зайцеве в Донецькій області майор Бохонок був важко поранений та евакуйований в медичний заклад. 29 липня помер від отриманих поранень.

Указом Президента України № 791/2022 від 18 листопада 2022 року, за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі майору Бохонку Віталію Володимировичу присвоєно звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно).

В 2023 році на честь Віталія Бохонка були відкриті меморіальні дошки на кафедрі військової підготовки Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського та в Щербанівській загальноосвітній школі Вознесенського району Миколаївської області.

Віталій Бохонок зробив великий внесок у захист незалежності України віддавши власне життя та зберігши своїх побратимів. Наша задача зберегти пазять про Десантника з золотим серцем та наближати Перемогу!

Радник Миколаївського міського голови,

учасник війни Артем Кривцов.

Фото надано Ларисою Боханок.