Військові кораблі рф замальовують бортові номери для підготовки провокацій у морі – ДПСУ

В ГПСУ отмечают, что ряд стран мира уже приняли решения, блокирующие для рф попытки незаконных действий на море

14:45

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

ГПСУ, новости, Украина, русский военный корабль, рф, война, провокации, море, ДПСУ, новини, Україна, рускій ваєнний корабль, рф, війна, провокації, море

Російські військові кораблі зафарбовують назви і бортові номери, що розглядається українською стороною як підготовка до майбутніх провокацій щодо цивільних суден із подальшим звинувачуванням в них українських військових кораблів, повідомляє «Радіо.Свобода» з посиланням на ДПСУ.

 – З початку широкомасштабного вторгнення в Україну орки неодноразово відмітилися підлістю у Чорному морі. Під приводом фейкової контртерористичної операції заблокували роботу українських портів. Обстріляли 4 цивільних судна. З одного з підбитих танкерів влаштували екологічну бомбу. Захоплюють і утримують в полоні цивільні вантажні судна. Перешкоджають рятувальним операціям – захопили одне пошуково-рятувальне судно і неодноразово погрожували застосуванням зброї рятувальним катерам, які йшли на допомогу екіпажам підбитих суден. Країна без честі і гідності не може користуватися благами сприяння мореплавству, – йдеться в повідомленні ДПСУ.

У відомстві наголошують, що низка країн світу вже ухвалили рішення, які заблокують для рф спроби незаконних дій на морі.

 – Незабаром російські судна не зможуть залишати порти через відмову компанії Регістр Ллойда Вояж Рус продавати та оновлювати в рф електронні навігаційні карти C-MAP, які використовують більшість російських суден. Країни ЄС та Велика Британія розглядають можливість заборони на вхід російських кораблів у свої порти. Шведські порти вже оголосили бойкот всім російським суднам та вантажам. Дунайська комісія позбавила рф повноважень та вимагає компенсації за зрив судноплавства. А Туреччина використовує повноваження відповідно до Конвенції Монтре 1936 року, які дозволяють закривати протоки Босфор та Дарданелли для іноземних військових кораблів у воєнний час та в разі загрози, – йдеться в повідомленні.

Напередодні повідомляловся, що в Одесі 21 березня російські військові кораблі обстріляли житлові будинки – інформації про загиблих та поранених не було. Крім того, стало відомо, що з морського порту у Бердянську зникли 5 кораблів, завантажених кількома десятками тисяч тонн українського зерна. росія, яка вторглася в Україну, в обох випадках ніяких коментарів публічно не давала.