Відомий одеський хабар 1800 року – сюжет для марки

7:15

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

7 квітня у Всесвітньому клубі одеситів відбулося відкриття Міжнародної виставки “Корупція – небезпека для всього світу”. Під час відкриття виставки було проведено гасіння марки “Відомий одеський хабар 1800 р.”

Основою для створення марки послужив шарж президента Асоціації карикатуристів Одеси Віктора Джевагі, який ілюструє історичне коріння корупції в Одесі.
Найяскравішим антикорупціонером в її історії був, як відомо, генерал-губернатор Одеси Дюк де Рішельє. На наш погляд, ставлення до хабарів і корупції в Чорноморській перлині дещо відрізняється від світової практики. Адже не випадково в Одесі на бульварі Жванецького встановлено пам’ятник хабару. Як відомо, він символізує подарунок із кількох возів апельсинів, які відправили заповзятливі одеські купці своєму улюбленцю – імператорові Павлу I, щоб той продовжив справу своєї матінки Катерини II у фінансуванні будівництва міста і порту.

Після смерті Катерини Одеса була практично відрізана від фінансування, а місто було зовсім молоде (всього шість років від народження), допомагати йому було необхідно, тим більше, що були всі можливості побудувати зручний і важливий порт, вдало розвивати торгівлю і т.д.  І що ж вигадали одеські купці: відправити в дар імператору Павлу І ні багато ні мало 3000 апельсинів на кількох возах. Ці екзотичні на ті часи плоди справили необхідне враження: гроші на розвиток міста (250 тисяч рублів) були виділені, місто стало успішно будуватися і процвітати. Ось цій історії і поставлено пам’ятник в Одесі, який одразу був названий «пам’ятником хабару».