Відкрилась виставка живопису Валентина Меркулова

23:15

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

5 квітня 2023 року в Галереї мистецтв Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти відкрилась виставка живопису «І тихі зорі впадуть на теплі води…» в пам’ять миколаївського митця Валентина Миколайовича Меркулова.
Валентин Меркулов (1 квітня 1957 р. – 6 квітня 2022 р.) – художник, ілюстратор, педагог. Учасник всеукраїнських і міжнародних виставок і пленерів, член Координаційної ради міжнародного фонду «Культурне надбання» Півдня України, член-кореспондент Академії мистецтв Німеччини, почесний методист МОІППО, викладач майстер-класів обласної художньої майстерні «Авторська техніка живопису». Художник зі своїм впізнаваемим стилем, манерою живопису.
Закінчив художньо-графічний факультет Одеського державного педагогічного інституту імені К. Д. Ушинського і здобув ківліфікацію “вчитель креслення та малювання”. Удосконалював свої вміння в майстерні Тетяни Ніловни Яблонської.
З 1987 року брав участь у міжнародних, республіканських та обласних виставках (Україна: Київ, Миколаїв), Польща (Ярослав), Німеччина (Геннеф). Ілюстрував дитячі книги.
З 2000-х років В. М. Меркулов викладав курс композиції та малюнка в Польщі (Ярослав).
З 2013 року проводив майстер-класи для вчителів та керівників образотворчого мистецтва при Миколаївському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти. З 2015 разом з освітянами області проводив пленери, студії в ЗЗСО та виставки. Валентин Меркулов також очолював авторську ART-студію, де давав уроки живопису усім бажаючим миколаївцям.
Особливість техніки Валентина Меркулова – використання мастихіна, спеціального художнього інструменту. «Фарби, що накладаються мастихіном, звучать на повну силу, не тьмяніють, не розмиваються, а в змішуванні дають чудові переливи. Завдяки цьому відпадає необхідність фокусуватися на деталях, що відмінно підходить, наприклад, для пейзажів на полотнах великого розміру. А дрібні деталі опрацьовуються пензлем», – вважав художник.
Роботи Валентина Меркулова знаходяться в приватних колекціях України, США, Німеччини, Франції, Швейцарії, Ізраїлю та Аргентини.
На виставці представлені роботи Валентина Меркулова та роботи його учнів
Куратор та ідейний натхненник виставки Дмитро Крик.