Відкрилась персональна виставка художниці Юлії Гур’євої

14:49

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаївському художньому музеї ім. В.В. Верещагіна відкрилась персональна виставка картин члена Національної спілки художників України Юлії Гур’євої. Вона була приурочена до ювілею мисткині, який Юлія відзначила 27 березня.

Ім’я нашої художниці добре відомо в Україні та за її межами. Вона закінчила Одеське державне художнє училище імені М. Грекова (1987), потім –  Київський національний університет культури та мистецтв (2004).

В її біографії – багато персональних виставок, які проходили  у Миколаєві та Одесі, Кельні (Німеччина, 1997), Оттаві (Канада) (1999).  Приймала участь у створенні вітражів для Миколаївського театру драми та музичної комедії (1993); у проекті оформлення пасажирського порому «Каледонія» Одеської судоходної компанії (1997); зробила серію мальовничих робіт для готелю Le Royal (2000-2002) в Іорданії.

Чимало картин Юлії Гур’євої знаходяться у приватних колекціях за кордоном та – звісно – у Миколаївському художньому музеї.

Миколаївцям давно полюбилися її оригінальні  роботи, які вона створює цілими серіями: «Персонажі» (1991), «Оголена» (2000), “Символи” та інші.

“Під пензлем художниці, безперечно, народжується таємниця… Коломбіни, П’єретти та Арлекини немов занурюють нас у світ дивовижних італійських казок. Навіть пози їх дихають любов’ю та негою. Жодної пихатості, штучності — скрізь панує любов і ніжність. Полотна вражають витонченою пластикою тіл, спеціально продуманою недомальованістю обличчя, у яких ми читаємо страждання, тугу, розпач і примирення. Юлія давно вже обрала у своїй творчості якийсь театр масок. Це не просто образи італійської комедії. Швидше за все це її стиль, індивідуальність, неповторна манера. Маючи насправді витончений смак, дивовижно володіючи різними техніками живопису, батика і гобелена (ткацтво), вона створює дивовижні, якісь дзвінкі міста, які так і просяться на казкові вітражі”, – так оцінює творчість Юлії миколаївський журналіст Тетяна Даниленко.

Додамо ще й таку інформацію: Юлія Валерійовна вже багато років працює у Миколаївському академічному коледжі, де викладає такий предмет, як “малюнок, живопис та композиція” для талановитої молоді.

Треба нагадати, що  Юлія Гур’єва родом із сім’ї відомих в Україні живописців. Її мати – заслужений художник України Тетяна Купцова, батько – також талановитий художник Валерій Купцов. Міцна династія! Бо слідами старших поколінь вже ідуть дочки Юлії – Кіра та Аріна.