
Дев’ятий в цьому році випуск газети «Вечірній Миколаїв» містить чимало дописів про військових та цивільних, які вже третій рік з початку повномасштабного вторгнення відстоюють нашу Незалежність на фронті та в тилу.
Так, на першій полосі розмістили матеріал Ірини Воронцової про мінометницю Олександру. У цивільному житті Олександра з позивним Сенсей 19 років працювала інженером на державному підприємстві: має технічну освіту, ще й тренер з айкідо. «Велике прагнення хоч чимось допомогти військовим, на яких ліг основний тягар боїв, посприяло тому, що я стала військовою з самого початку війни, в лютому 2022 року. Адже як би я не зробила такий вибір, то мені було б соромно дивитися в очі своїм друзям та інструкторам, разом з якими ми багато років вивчали військові мистецтва», – йдеться в статті.
Олена Кураса, як постійна ведуча рубрики «Обличчя війни», поділилася розповіддю про командира роти радіоелектронної боротьби, на позивний «Малібу», який служить у 79-ій окремій десантно-штурмовій Таврійській бригаді з березня 2024 року. До мобілізації мав вищу освіту за спеціальністю «Геологія нафти та газу». Чоловік пройшов три місяці підготовки та отримав військово-облікову спеціальність. За словами військового, засоби РЕБ потрібні в кожній бригаді, адже вони допомагають зберегти життя військових.
Також до річниці повномасштабного вторгнення розмістили кореспонденції про вшанування пам’яті загиблих; нагородження «За оборону Миколаєва»; допомогу ЗСУ.
Є в газеті матеріал про миколаївську волонтерку, організаторку туристичних поїздок Олену Дьоміну. Жінка поділилася спогадами про перші дні повномасштабного вторгнення, розповіла, як і чим вона та її однодумці допомагають військовим та цивільним.
Як завжди, газета насичена міськими новинами. До окремих рубрик віднесли теми про діяльність «Миколаївелектротранс», «Миколаївводоканал», інші комунальні підприємства.
Окремий чималий за обсягом матеріал, присвячений Міжнародному дню рідної мови, підготувала Наталія Христова. Минулого тижня на базі Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки відбувся ІІ Південний фестиваль рідної мови «Мови різні – країна одна». Учасниками Фестивалю стало широке коло осіб: посадовці, науковці, громадські діячі, літератори, діячі культури, освітяни, митці, студентська молодь, медіа з Миколаївської, Херсонської, Одеської областей. Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, який безпосередньо брав участь у ІІ Південному фестивалі рідної мови, сказав, звертаючись до учасників: «Навколо державної мови було багато політики. І «мовне питання» – це одна з причин, чому росія вдерлась у 2014 році на територію України. Тому питання мови було і буде залишатись у центрі величезної уваги… Цей форум – надзвичайно важливий для зміцнення нашого євроінтеграційного простору, особливо зараз, коли питання державної мови і конституційного ладу для нас є найголовнішим пріоритетом в боротьбі проти російського окупанта».
Вирішили знайомити наших читачів з культурно-мистецькими акціями, виставками, концертами, які відбудуться вже навесні. І, мабуть, перша така серйозна подія – це ярмарок крафтової сувенірної продукції та смаколиків «Таврійка єднає!», що працюватиме в приміщенні майстерні таврійського розпису з 10 до 18:00 1 березня. 12 відомих майстринь Миколаївщини презентують свої роботи про життя, красу, надію та наш неймовірний край. Про це повідомляє одна з організаторок виставки, активна та невгамовна Руслана Сікаленко.
Також навесні до Миколаєва завітає Легендарний Хор ім. Григорія Верьовки, який уже понад 80 років несе у світ українську пісню, зберігаючи та примножуючи багатовікові традиції нашого народу. А любителі творчості Іво Бобула зможуть побувати на його концерті, який він присвятив 50-річчю своєї творчої діяльності.
Свіжий випуск газети «Вечірній Миколаїв» можна придбати щодня в точках розповсюдження преси по місту.
Читайте та передплачуйте газету «Вечірній Миколаїв»! Будьте завжди з нами на одній інформаційній хвилі! Не забуваємо дякувати нашій Миколаївська обласна друкарня за професіоналізм, оперативність в роботі та підтримку нашого видання!