“Відкладаємо ще на півроку”: чому гаряча фаза війни досі не завершилася

13:39

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

ЗСУ могли вигнати російських окупантів з України до кінця року, але через нестачу великої кількості озброєння перемога відкладається на наступний рік.

Таку думку озвучив військовий експерт Олег Жданов в інтерв’ю OBOZREVATEL.

Зокрема він наголосив, що українській армії бракує далекобійних ракет.

“Єдине, що може дістати вглиб Росії – це ракетне озброєння. Але поки нам не хочуть давати навіть оперативно-тактичні ракети на 300 кілометрів. Говорити про те, щоб нам дали ракети з дальністю пуску 500-1000 кілометрів, узагалі не доводиться. Тобто навіть якщо ми на словах отримаємо підтримку, фізично не зможемо завдавати ударів через відсутність таких озброєнь”, – впевнений сказав експерт.

На думку Жданова, перемога України може бути наступної весни, але за умови постачання Заходом великих обсягів зброї. Реалії будуть залежати від військової підтримки України партнерами.

“Ми мали шанс закінчити гарячу фазу війни до кінця цього року, але нас не забезпечили озброєнням. І тепер ми відкладаємо цей шанс ще на пів року, на літо 2023-го. Дадуть озброєння – все буде гаразд. Не дадуть – знову буде позиційна війна на виснаження, причому з обох сторін”, – додав експерт.