6 грудня у Центральній міській бібліотеці ім. М.Л. Кропивницького відбулись XVII Миколаївські міські екологічні читання «Збережемо для нащадків». Традиційний еколого-просвітницький загальноміський захід пройшов під патронатом Миколаївського міського голови за підтримки управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної військової адміністрації та департаменту житлово-комунального господарства Миколаївської міської ради.
– Порушені в ході науково-практичної конференції питання дуже актуальні й потребують спільних дій влади, громадськості, спеціалістів-екологів та представників журналістської спільноти, – розповіла заступниця директорки Центральної міської бібліотеки ім. М.Л. Кропивницького Любов Варюхіна. –
Загальна тематика цього року не була виведена. Тому що нас хвилює все. Це і питання перероблення відходів від пошкоджень, це і питання озеленення, як потерпала Миколаївщина і які наслідки повномасштабного вторгнення, це питання збереження біорізноманіття, це питання виховання екологічної культури й отримання екологічних знань.
Спілкування гостей здійснювалося у форматі онлайн-зустрічі. Безпосередньо на майданчику бібліотеки були присутні лише декілька доповідачів. Серед них й Дмитро Мац, заступник начальника управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної військової адміністрації.
“Сьогодні у нас працюють декілька комісій, які визначені для обрахування шкоди, визначення обсягів збитків, які завдані збройною агресією. І по-перше, це єдина територія Миколаївської області, яка сьогодні знаходиться в окупації, – це Кінбурнський півострів. У нас нещодавно провели комісію, визначили масштаби збитків. Інспекція зараз обраховує їх розмір, щоб передати усі дані в Генеральну прокуратуру для пред`явлення позову щодо відшкодування збитків»,- підкреслив заступник начальника управління екології та природних ресурсів Миколаївської обласної військової адміністрації.