Відбулась  восьма зустріч у форматі “Рамштайн”

18:03

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Сьогодні, 20 січня, в Німеччині відбулась  восьма зустріч у форматі “Рамштайн”. Чергова зустріч Рамштайн присвячена посиленню військової підтримки України. Також союзники анонсували продовження допомоги та передання важкої техніки від західних партнерів.

– Ми перебуваємо у вирішальній фазі війни. Тому важливо, щоб ми надали Україні зброю, необхідну для перемог, – зазначив генсек НАТО Єнс Столтенберг. Столтенберг закликав союзників до постачання Україні важкого озброєння. А президент Володимир Зеленський заявив, що Україна потужно підготувалася до переговорів та очікує на позитивні результати.

Нагадуємо, що таке Рамштайн в політиці. Зустрічі у форматі “Рамштайн” – це серія дипломатичних зустрічей міністрів оборони кількох десятків країн світу.

Основна мета Рамштайну – обговорення, синхронізація та прискорення надання військової допомоги, зброї та спорядження Україні. Тобто міністри оборони різних країн світу обговорюють, яку зброю надаватимуть Україні для прискорення закінчення війни.

Також на зустрічах обговорюють питання, повʼязані з підтримкою нашої країни після перемоги та закінчення війни.

Чому саме Рамштайн? Таку назву зустрічі отримали на честь проведення перших обговорень, які відбувалися на базі Повітряних сил США Рамштайн у німецькому місті Рамштайн-Мізенбах.

Всього “Рамштайнів” за часи війни з росією було 7. Сьогодні, 20 січня 2023 року, відбулася восьма.

Що відомо про Рамштайн для України

Перша зустріч на американській авіабазі Рамштайн у Німеччині відбулася 26 квітня 2022 року. Вона відбулася з метою координації військової допомоги та підтримки України у війні проти Росії.

Рамштайн-2 (23 травня) завершився обговоренням подальшого забезпечення зброєю за домовленістю. З того, що було озвучено, – протикорабельні ракети Harpoon, ударні гелікоптери і подальша допомога артилерією.

На Рамштайн-3 країни затвердили нові пакети підтримки оборони України. Зустріч відбулася 15 червня 2022 року. Сума військової допомоги становила $1 млрд.

Також було домовлено про передання додаткових артилерійських та берегових засобів оборони, боєприпасів для артилерійських та сучасних ракетних систем. За результатами зустрічі Німеччина мала передати три системи РСЗВ та боєприпаси до них.

У середу, 20 липня 2022 року, відбулася чергова зустріч Контактної групи з оборони України (UDCG) за участю керівників оборонних відомств із близько 50 країн світу.

Одне із ключових оголошень, які зробив очільник Пентагону на Рамштайн-4, стосувалося надання Україні ще чотирьох реактивних артилерійських систем HIMARS, снарядів до них, а також додаткових артилерійських боєприпасів.

За результатами зустрічі Рамштайн-5, що відбулася 8 вересня на авіабазі НАТО в Німеччині, Україна отримала більше зброї від Заходу. Зокрема, йшлося про нові ракети, боєприпаси для HIMARS, броньовані машини швидкої та інше обладнання.

Після шостої зустрічі у форматі Рамштайн, Україна отримала: перші системи NASAMS від США; додаткові ракети для систем ППО і ПРО від Великої Британії та Нідерландів; зенітні ракетні комплекси Crotale від Франції та багато іншого. 1

16 листопада 2022 року відбулася сьома зустріч міністрів оборони різних країн. Тоді союзники домовились надати Україні: від Іспанії – дві пускові установки HAWK і ракети; від Канади – $500 млн допомоги та зимове екіпірування для українських військових; Польща зазначила, що передасть ППО ближнього радіуса дії, артилерію та боєприпаси; від Німеччини – допомогу з боєприпасами для ППО, артилерії та установок РСЗВ; Швеція передасть Україні допомогу на $270 млн.

Чим закінчиться Рамштайн-8 ми повідомимо нашим читачам, коли будуть оголошені підсумки.