Велика Британія знайшла новий спосіб не пустити Росію на Олімпіаду-2024

10:48

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Уряд Великої Британії закликав головних спонсорів Олімпіади-2024 у Парижі натиснути на Міжнародний олімпійський комітет (МОК), щоб спортсменів із Росії та Білорусі не допустили до змагань навіть у нейтральному статусі. Як повідомляє The Guardian, 13 найбільших компаній, які фінансують Олімпійські ігри, включно з Coca-Cola, Intel, Samsung та Visa, отримали відповідного листа.

Автори послання переконані, що російському та білоруському режимам категорично не можна дозволити використати спорт з пропагандистською метою.

“Поки наші побоювання і суттєва відсутність ясності та конкретних деталей щодо працездатної моделі “нейтралітету” не будуть усунені, ми не згодні з тим, що російських та білоруських спортсменів слід допускати до змагань”, – йдеться у тексті.

МОК продовжує вивчати можливості, що дозволяють атлетам РФ і РБ виступати як “нейтральні” у кваліфікації на Олімпійські ігри в Парижі в Азії, а не в Європі.

Велика Британія, разом із 34 іншими країнами, впевнена, що ситуація в Україні погіршилася після початкового рішення МОК у лютому минулого року забанити країну-агресора і що Росія та Білорусь не повинні повертатися, доки Володимир Путін не припинить війну.

У заяві, зробленій минулого місяця, країни висловили серйозне занепокоєння щодо можливості участі російських та білоруських спортсменів у змаганнях на нейтральній основі з огляду на те, що вони безпосередньо фінансуються та підтримуються їхніми державами. Вони також висловили стурбованість щодо тісних зв’язків між російськими спортсменами та російськими військовими.

“Зазначаючи заявлену МОК позицію про те, що остаточних рішень ще не прийнято, ми настійно закликали МОК розглянути питання, порушені всіма країнами, і відповідним чином переглянути свою пропозицію”, – йдеться у листі спонсорам, складеному секретарем з культури Великої Британії Люсі Фрейзер.

“Як олімпійський партнер, хотіли б почути вашу думку з цього питання та попросити вас приєднатися до нас, щоб чинити тиск на МОК для вирішення проблеми, порушеної в нашій заяві”, – наголошується у листі.

Лист надійшов через день після того, як Росія завдала найбільшого ракетного удару по містах України за останній місяць.