Вчені припускають, що чисельність загиблих китоподібних в Чорному морі становить понад 1 тисячу особин

12:10

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У квітні поблизу тимчасово окупованого Криму знайдено понад сотню загиблих дельфінів. Також багато мертвих дельфінів виявлено неподалік російських міст Новоросійськ, Сочі, Геленджик, Анапа. Про це повідомив доктор біологічних наук, співробітник Національного природного парку “Тузловські лимани” (Одеська область) Іван Русєв. За його словами, серед цих тварин є контужені й ті, що мають симптоми ураження військовими сонарами. При цьому серед загиблих багато дельфінів виду “афаліна”, хоча минулого року домінували азовки та білобочки.

“За даними рашистських умовно відкритих джерел, лише на узбережжі окупованого Криму з січня вже було нараховано 77 загиблих китоподібних, серед яких і контужені тварини. І лідери серед загиблих – афаліни. Хоча серед загиблих минулого року там домінували азовки та білобочки”, – розповів вчений.

Русєв зазначив, що якщо офіційно зареєстровано понад 100 загиблих тварин, то реальна кількість набагато більша. Зокрема, згідно з науковими розрахунками, чисельність загиблих китоподібних становить понад 1 тисячу особин.

Експерт наголошує, що головним фактором продовження загибелі рідкісних чорноморських тварин є активність російських підводних човнів та кораблів у Чорному морі.

При цьому Русєв зазначив, що цього року в акваторії поблизу “Тузловських лиманів” та острова Зміїний не було “надводної та підводної навали” росіян, яка навесні 2022 року призвела в цій частині моря до масової загибелі китоподібних.

“Зараз у акваторії південно-західної частини Чорного моря у квітні вже часто зустрічалися грайливі дельфіни, яких ми часто бачимо у прибережній зоні”, – розповів співробітник парку.

Джерело – інформаційне агенство УНІАН.