В УПЦ МП заявили, що Мінкульт вже закрив їм вхід до печер Києво-Печерської лаври

17:31

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Киев, МОЗ, коронавирус, Кличко, Киево-Печерская лавра, культура, религия, здоровье, новости, карантин, COVID-19
В УПЦ МП заявили, що Мінкульт заборонив ченцям та їхнім вірянам відвідувати печери Києво-Печерської лаври через роботу спеціальної комісії.
Про це йдеться в заяві церкви.

В УПЦ запевняють, що 20 березня 2023 року керівництво заповідника «Києво-Печерська лавра» надіслало лист на адресу монастиря з повідомленням про те, що доступ до храмів, ближніх і дальніх печер та святих об’єктів буде обмежено. Це пояснюється роботою спеціальної комісії, яка буде визначати стан збереження «культурних цінностей».

Комісія Мінкульту запрацювала 20 березня, коли завершиться її робота — невідомо. Речник УПЦ МП архиєпископ Климент зазначив, що під час функціонування комісії у храмах не можуть проводитися богослужіння, молебні та інші духовні відправи. Через це припиняється доступ до Хрестовоздвиженського храму, Аннозачатіївського храму та храму на честь Собору всіх преподобних Печерських (Теплий храм).

У відомстві підтвердили, що на території Лаври запрацювала комісія, яка визначить рівень збереженості культурних цінностей. Тож із 21 березня в Лаврі закрили вхід до ближніх печер із мощами святих.

Також у Мінкульті підтвердили, що керівництво заповідника попередило УПЦ МП про те, що доступ до ближніх і дальніх печер буде припинений через роботу комісії. Так, молитва буде неможлива й у кількох храмах поблизу печер — припиняється доступ до Хрестовоздвиженського храму, Аннозачатіївського храму та храму на честь Собору всіх преподобних Печерських (Теплий храм).

Раніше УПЦ МП попередили, що до 29 березня вона має звільнити будівлі, які перебувають на балансі державного заповідника «Києво-Печерська лавра». Проте першими мають звільнити приміщення Києво-Печерської лаври очільники УПЦ МП, відповідальні за незаконні забудови на її території.

Як пояснив міністр культури Олександр Ткаченко, розірвання договору зумовлене висновками Міжвідомчої робочої групи, яка зафіксувала порушення умов користування державним майном з боку монастиря. Водночас в УПЦ МП заявили, що в листі чиновників «жодної інформації про юридичні підстави для розірвання договору не зазначено».

Крім того, 31 грудня в УПЦ МП  завершився термін оренди Успенського і Трапезного соборів на території Верхньої лаври. У січні Успенський собор і Трапезну церкву Києво-Печерської лаври повернули у власність держави: комісія для прийняття-передавання інвентаризувала майно та склала акт технічного огляду двох будівель.

Після цього в користуванні УПЦ МП залишалася Нижня лавра, де договір оренди безстроковий. Комісія мала перевірити правомірність такого користування.