В Україні затвердили нові схеми комбінування вакцин: CoronaVac можна змішувати

9:04

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

ограничения для невакцинированных, новости, карантин, коронавирус, пандемия, Китай, ограничения, вакцина, вакцинация, дети, образование, школы

Міністерство охорони здоров’я України змінило схеми комбінування вакцин від коронавірусу. Про це повідомляє пресслужба відомства, передає “НВ”.

Рішення ухвалили після рекомендації Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики. Тепер вакцину CoronaVac можна поєднувати з векторними (AstraZeneca) та мРНК-вакцинами (Moderna або Pfizer), пояснив глава МОЗ Віктор Ляшко. Також після Moderna або Pfizer можна використовувати вакцину AstraZeneca.

Інтервал між введеннями доз вакцини для всіх схем однаковий — 28 днів:

  • перша доза CoronaVac — друга доза AstraZeneca, Pfizer або Moderna;
  • перша доза AstraZeneca — друга доза Pfizer або Moderna;
  • перша доза Pfizer або Moderna — друга доза AstraZeneca.

У МОЗ уточнили, що такі самі схеми можна використовувати для додаткової або бустерної вакцинації.

У вересні головний санлікар Ігор Кузін казав, що змішувати можна лише вакцини типу мРНК: наприклад, першу дозу Pfizer та другу Moderna і навпаки.

4 січня у пресслужбі МОЗ повідомили, що Україна запроваджує бустерну вакцинацію від коронавірусу для людей віком від 60 років. Її можна отримати за шість місяців після другого щеплення від COVID-19.

Ігор Кузін казав, що найближчим часом бустерну дозу вакцини можуть дозволити вводити всім українцям.

Бустерна доза вакцини відрізняється від додаткової: додаткову вводять, щоб убезпечити людей, для яких через тяжкі захворювання дві дози препарату можуть не стати надійним захистом, а бустерну — щоб посилити ефективність вакцини, яка з часом знижується.