В Україні з 1 лютого змінюється порядок виплати субсидій

12:18

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

З лютого 2023 року українці, які отримують субсидії на оплату комунальних послуг, мають самостійно знімати кошти з рахунків та перераховувати комунальним підприємствам за отримані послуги. Безготівкової виплати пільг більше не буде.

Про це розповіла заступниця керівника головного управління Пенсійного фонду України у Житомирській області Світлана Антонюк, повідомляє Суспільне.

За словами представниці Пенсійного фонду, раніше пільгову оплату за водо-, теплокористування, електроенергію та інші комунальні послуги розподіляли відділення фінустанови “Ощадбанк” та поштового оператора “Укрпошта”. Проте з лютого безготівкову плату за користування комунальними послугами скасують.

“Якщо людина відкрила рахунок у банку, то ці гроші нараховуватимуться туди. І це будуть гроші людини. Якщо людина не відкрила рахунок у банку або не надала інформацію про те, куди потрібно перераховувати ці виплати, гроші надходитимуть до Ощадбанку” , – розповіла фахівчиня.

Світлана Антонюк зазначила, що у такому разі людині необхідно звернутися до Ощадбанку та отримати кошти. Після цього можна відкрити особистий рахунок у будь-якому банку для того, щоб надалі отримувати перерахування грошей.

У Пенсійному фонді пояснили, що з останнього місяця зими відділення “Ощадбанку” перестануть перераховувати гроші надавачам житлово-комунальних послуг, як завжди.

“Людина повинна сама зняти ці гроші і сама оплатити користування житлово-комунальними послугами безпосередньо комунальним підприємствам та організаціям”, – зазначили у ПФУ.

Пенсіонери за своїм бажанням можуть і надалі отримувати субсидію через “Укрпошту” під час отримання пенсії.

Українцям же не пенсійного віку треба визначитися, як отримуватимуть допомогу на комунальні послуги:

  • відкривши рахунок у банківській установі, після чого гроші надходитимуть туди;
  • продовживши отримувати субсидії на “Укрпошті”.