В Україні вводиться бустерна вакцинація

18:15

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Голова МОЗ України Віктор Ляшко підписав наказ про бустерну вакцинацію проти коронавірусу для всіх вакцинованих від 18 років. Про це повідомив Віктор Ляшко на своїй Facebook-сторінці.
Бустерну дозу вакцини проти COVID-19 дозволили всім охочим від 18 років через 6 місяців після завершення повного курсу вакцинації.
“Підписав наказ Міністерства охорони здоров’я України про введення бустерної дози вакцини проти COVID-19 для всіх вакцинованих віком від 18 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися”, – повідомив Ляшко.
Повідомляється, що для бустерної дози перевага віддаватиме м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина.
Ляшко уточнив, що щепленим двома дозами вакцини CoronaVac від Sinovac Biotech рекомендується також вводити бустерну дозу вакциною Pfizer. За відсутності мРНК-вакцин бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.
Люди з ослабленим імунітетом, яким зараз вводять додаткову дозу вакцини від COVID-19, теж зможуть отримати дозу бустера, оптимальний період введення від 3 до 6 місяців після додаткової.
Повідомляється, що після введення бустерної дози можна отримати новий COVID-сертифікат, який діятиме 270 діб з дати її введення.