В Україні вбили трьох кримінальних авторитетів з лав «вагнерівців»

12:41

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

ЧВК Вагнера

На війні в Україні вбили трьох кримінальних авторитетів із Росії. Вони очолювали злочинні угруповання, які, зокрема, займалися вбивствами на замовлення. Про це у понеділок, 13 лютого, пише Bellingcat.

У статті сказано, що один із убитих — Андрій Бережних. Він був засуджений до 25 років позбавлення волі у 2013 році за вбивства та інші правопорушення, скоєні під час його керівництва бандою у Саратовській області з 1994 до 2011 року. Його також судили за замах на вбивство 10 людей.

Спочатку його ОЗУ займалася торгівлею зброєю, але цим діяльність не обмежилася — вони разом із «колегою» Андрієм Курпачом напали з гвинтівками на групу молодих людей, вбивши трьох. За майже 20 років дії злочинного угруповання її члени скоїли низку інших вбивств, їхніми цілями також були місцеві бізнесмени. У 2003 році ОЗУ визнала провину в нападі на саратівську телекомпанію із застосуванням гранатомета РПГ-26.

У мережі поширюють інформацію про те, що Бережних було вбито 8 грудня 2022 — через місяць після того, як його завербували «вагнерівці». На честь загибелі злочинця під час Різдва було влаштовано службу у Балаківському соборі Святої Трійці Саратівської області.

Як пише Bellingcat, другий убитий авторитет — Сергій Максименко. Його ліквідували на війні в Україні у грудні 2022 року. Він був засуджений до 25 років в’язниці, оскільки був лідером злочинного угрупування «Олімпія», яке протягом 1990-х та 2000-х років займалося сутенерством, здирством та вбивствами.

Ця ОЗУ скоїла низку вбивств — переважно власників бізнесу та лідерів суперників банд. У 2003 році члени угруповання з бейсбольними бітами та мисливськими рушницями напали на сімох чоловіків та їхніх дружин у місцевому барі.

Також Bellingcat пише, що на фронті був убитий і Ігор Куск — ветеран війни СРСР в Афганістані. Він створив своє злочинне угруповання в Татарстані 1998 року. У її лавах була велика кількість таких же ветеранів, як і він.

Банда спочатку займалася малопомітними замовними вбивствами, але пізніше вона напала на двох гендиректорів будівельної компанії «Татсантехмонтаж». Підприємство почало співпрацювати з ОЗУ, і такі вбивства були пов’язані зі спробами гендиректорів стати «незалежними» від угруповання.

Нагадаємо, нещодавно російський опозиціонер Марк Фейгін розповів, що Пригожин перестав вербувати «зеків» на війну проти України, оскільки цю ініціативу перехопило відомство Шойгу. Про це він сказав в інтерв’ю ТСН.ua.

«Пригожин кілька разів підтвердив, що ПВК «Вагнер» більше не набирає засуджених у в’язницях на війну проти України. Це сталось через те, що Міноборони РФ перехопило ініціативу. Адже осіб із наявною судимістю тепер можна приймати на службу в окупаційну армію. Також вони «душать» Пригожина, щоб у нього більше не було ресурсів. Мовляв — збирай добровольців, а скільки їх залишилося? Усі добровольці вже у «мішках». У мене є джерела у Росії, мені пишуть на пошту», — пояснив опозиціонер.