В Україні розпочали серійне виробництво українського аналога дронів “Шахед”

9:26

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Державний концерн “Укроборонпром” вже розпочав серійне виробництво ударних дронів-камікадзе, які називають аналогами іранських Shahed. На сьогодні Сили оборони вже роблять замовлення на ці БПЛА для своїх операцій.

За словами генерального директора “Укроборонпрому” Германа Сметаніна, максимальна дальність бойового вильоту нового БПЛА становить 1000 км. Про це він розповів в інтерв’ю ЕП.

Варто зазначити, що на початку 2023 року попереднє керівництво “Укроборонпрому” говорило про те, що на стадії випробувань перебувають дрони-камікадзе, здатні завдавати ударів на відстані до 1 тис. км. Зараз Сметанін запевнив, що дрони вже літають і вибухають, а українські військовослужбовці роблять замовлення на вітчизняні БПЛА.

Також гендиректор “Укроборонпрому” додав, що виробництво дронів відбувається в кооперації з іноземними партнерами. Місце виробництва він називати не став із міркувань безпеки.

“В Україні багато державних та приватних виробників. У нас є аналог “шахеда”, а є і більш потужні моделі, бо “шахеди” так далеко не літають. Ми зараз зосередились на виробництві більш складних та дорогих проєктів із високими характеристиками”, – сказав Сметанін.

Крім того, Сметанін запевнив, що “Укроборонпром” допомагає приватним фірмам масштабувати розробки FPV-дронів. Для цього було підписано ліцензійні угоди з трьома великими компаніями з виробництва БПЛП.

“У нас є люди, приміщення, нам завозять компоненти, і ми виробляємо. Ми допомагаємо масштабувати розробки всім, хто до нас звертається”, – заявив Сметанін.