В Україні різко змінилися ціни на свинину: імпорт обвалився до мінімуму за 5 років

13:47

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Свинья

За підсумками квітня 2023 року Україна скоротила закупівлю свинини за кордоном одразу на 16%. Місячний імпорт виявився мінімальним із 2018 року. Причиною стали найвищі ціни. Їхнє зростання відчули і кінцеві споживачі – за квітень вартість м’яса в магазинах зросла на 8,4%.

Такі дані оприлюднила профільна асоціація “Свиноводи України”, пише OBOZREVATEL.

Загалом за січень-квітень до України надійшло 3,58 тис. тонн свинини, що у 4,5 раза менше, ніж за аналогічний період минулого року. Попит при цьому не падає.

“Низька імпортна активність створила нетиповий важіль підтримки для внутрішніх цін на ринку свинини, адже сировина з-за кордону поки не створює вітчизняної конкуренції. Це пов’язано з підвищенням цін на свинину в країнах ЄС, яке продовжується”, – розповіли в асоціації.

Середня ціна кілограма охолодженої свинини у квітні становила 195,5 грн/кг. Це на 8,4% або на 15,2 грн/кг вище, ніж у березні.

За даними аналітиків, найсильніше подорожчав ошийок – на 13,3%, у середньому до 224,5 грн/кг. Також серед найдорожчих частин – вирізка (225,5 грн/кг) та корейка (218 грн/кг).

Ціни на свинину в Україні помітно зросли

Окрім сезонного чинника, цього року на ціни вплинуло рекордне зниження імпорту одночасно з падінням внутрішнього виробництва в Україні. Тобто попит перевищив пропозицію, що неминуче веде до зростання цін.

До повномасштабної війни найбільше свинини завозилося до України із країн Євросоюзу. Близько 70% імпорту становила свіжа свинина.