В Україні очікується подорожчання хліба: від чого залежатимуть ціни

12:03

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Аграрии, агропромышленный комплекс, АПК, пшеница, урожай, комбайны, поле

У 2023 році прогнозується зростання вартості сільськогосподарської продукції.

Про це йдеться у матеріалі “Апострофа”.

Через зміну посівних площ очікується, що структура врожаю 2023 року буде суттєво відрізнятися від минулих показників.

Аналітик Українського клубу аграрного бізнесу Світлана Литвин зазначила, що це буде вперше в історії України, коли посівні площі під олійними культурами будуть більшими, ніж під зерновими.

“За попередніми оцінками, посівні площі під зерновими культурами в 2023 році становитимуть 8,7 мільйона гектарів, що на 22% менше показника 2022 року. При цьому посівні площі під олійними прогнозуються на рівні 9,7 мільйона гектарів, що на 32% перевищує показник 2022 року”, – зазначила Литвин у спілкуванні із “Апострофом”.

Експерти також прогнозують зниження врожайності у 2023 році через те, що фермери змушені економити та вносити на 50-60% менше добрив. За оцінками фахівців, урожай з гектара зменшиться залежно від регіону і культури на 10-30% порівняно з середніми минулорічними показниками.

“В підсумку прогнозується, що загальний врожай зерна в 2023 році може скласти 34 мільйони тонн, що на 37% менше показника 2022 року. Олійних культур очікується 19,3 мільйони тонн – на 13% більше показника 2022 року”, – продовжила Литвин.

Разом з тим, як запевняють експерти, зменшення врожаю ніяк не вплине на інтереси споживачів, оскільки аграрії в умовах війни вирощують набагато більше хліба, ніж потрібно для внутрішнього споживання. Однако у 2023 році можливе зростання вартості сільськогосподарської продукції.

Кінцеву ціну фахівцям складно прогнозувати, оскільки вона залежить від декількох факторів. Зокрема, на вартість продукції впливатимуть логістичні проблеми.