В Україні може більше не бути відключення електроенергії: Галущенко назвав умову

9:00

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Міністр енергетики Герман Галущенко заявив, що без нових ударів РФ по об’єктам енергетичної інфраструктури більше не доведеться вводити обмеження електроенергії. Відключення можуть відбуватись для проведення ремонтів. Про це пише OBOZREVATEL.

Про це він заявив в ефірі телемарафону. “Проте я радий з того, що наразі енергосистема працює у бездефіцитному режимі, уже третій тиждень забезпечуємо виробництво електроенергії в повному обсязі відповідно до споживання. Ми маємо відповідні резерви, і плануємо й надалі так підтримувати нашу енергосистему, щоб люди не відчували обмеження постачання”, – сказав він.

Міністр зауважив, що зараз усі зусилля спрямовані на максимальне відновлення пошкоджених об’єктів до наступного опалювального сезону, а також забезпечення децентралізації виробництва електроенергії за рахунок будівництва нових генеруючих потужностей.

Відповідаючи на запитання щодо можливості зростання тарифів на електроенергію, Галущенко наголосив, що про це зарано говорити – якщо тарифи й переглядатимуться, то лише після завершення опалювального сезону, і підвищення може бути лише диверсифікованим, тобто в залежності від споживання кожного домогосподарства.

До речі, раніше завдяки теплій зимі, збільшенню генерації за рахунок сонячної енергії, а також скороченню споживання вдалося наблизитися до балансу в енергосистемі. “Укренерго” протягом кількох тижнів лютого не вводило обмеження на споживання електроенергії у більшості регіонів.