В Туреччині стався потужний землетрус. Оголошено тривогу 4-го рівня, що передбачає заклик про міжнародну допомогу

11:16

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Землетрясение в Турции

В ніч на 6 лютого в Туреччині стався потужний землетрус. У країні оголосили тривогу четвертого рівня, вона передбачає заклик про міжнародну допомогу.

Землетрус магнітудою 7,8. За останніми даними, понад 300 людей загинули. Є припущення, що кількість жертв стрімко зросте в найближчі години.

За даними Геологічної служби США (USGS), землетрус магнітудою 7,8 стався за 23 кілометри на схід від Нурдагі в провінції Газіантеп, на глибині 24,1 кілометра. Нурдагі розташований уздовж турецько-сирійського кордону, і землетрус відчувався в кількох країнах регіону, зокрема в Сирії та Лівані.

Крім цього, сильний землетрус торкнувся деяких районів Сирії, де внаслідок підземних поштовхів також загинуло понад 100 людей. Місцева влада стверджує, що поранення отримали не менше 500 мирних жителів. Відомо про загиблих в Алеппо, Хамі та Латакії. Згідно з даними цивільної оборони Сирії, десятки людей опинилися під завалами.

Міністр внутрішніх справ Сулейман Сойлу заявив про відправлення вантажних літаків до постраждалих регіонів. У країні оголошено тривогу четвертого рівня, що включає заклик до міжнародної допомоги.

Губернатор Газіантепа Давут Гюль зазначив, що після землетрусу по всьому місту зруйнувалася 531 будівля.

Епіцентр підземних поштовхів знаходився за 26 км від міста Газіантеп (населення близько 1,065 млн осіб). Вогнище залягало на глибині 10 км. Землетрус відчувався також в 10 провінціях Туреччини, сталося 22 афтершоки, тобто численні повторні поштовхи меншої потужності.

За даними Геологічної служби США, цей землетрус вважають найсильнішим у Туреччині від 1939 року. Тоді стихійне лихо вбило 30 000 людей.