В РФ немає нейтральних спортсменів

23:09

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В РФ немає нейтральних спортсменів – там всі підтримують війну, – заявив президент НОК і міністр спорту України Вадим Гутцайт сайту Украина Сейчас.

Тиждень тому МОК повідомив, що зараз світові спортивні чиновники обговорюють  можливі критерії повернення представників РФ та Білорусі до світового спорту. З критикою пропозиції виступив особисто президент Зеленський і запросив голову МОК Баха до Бахмута, де зараз ведуться найважчі бої, щоб той переконався, що нейтральність у таких питаннях неприпустима. Бах відмовився від запрошення відвідати Бахмут, хоча влітку він приїздив  в Україну.

За словами Гутцайта, НОК України повністю не підтримує консультації щодо повернення російських та білоруських спортсменів. А представник ОП уточнив, що президент Володимир Зеленський тримає на контролі цю ситуацію. Президент України вже мав розмову з цього приводу з прем’єрами Канади та Бельгії і просив підтримати заборону російським та білоруським спортсменам брати участь в Олімпійських іграх.

Міністр спорту Гутцайт уточнив, що через російську агресію вже вбито 220 українських спортсменів та тренерів, які працювали у галузі спорту. А 340 спортивних об’єктів частково або повністю знищені. Латвія, Литва, Естонія, Польща та США підтримують Україну в тому, щоб не допускати до міжнародних змагань російських та білоруських спортсменів.

НОК України надішле нового листа президенту МОК Томасу Баху з інформацією про те, як російські спортсмени підтримують війну для того, щоб росіян і білорусів не допустили на Олімпійські ігри.