В ООН після удару РФ по Чаплиному закликали “всі сторони” дотримуватися міжнародного права

8:44

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

В Організації Об’єднаних Націй відреагували на удар РФ по селищу Чаплине Дніпропетровської області, який забрав життя 25 мирних жителів, зокрема дітей. Гуманітарна координаторка ООН в Україні Деніз Браун закликала “всі сторони” дотримуватися норм міжнародного права, проте утрималася від засудження дій путінських загарбників, пише OBOZREVATEL.

“Я надзвичайно вражена ударами, внаслідок яких вчора загинули й отримали поранення цивільні мешканці поблизу залізничної станції Чаплине в центральній Україні. Під час удару загинули діти. І загинули там, де вони мали б бути у безпеці, – вдома або подорожуючи з родинами. Вони мали бути убезпечені, але не були”, – заявила Браун у четвер, 25 серпня.

Координаторка зазначила, що у День Незалежності мирні мешканці загинули і в інших регіонах України. “Крім того, останніми днями про інтенсивні обстріли повідомлялось у прифронтових містах, зокрема у Нікополі та Зеленодольську в Дніпропетровській області. Бойові дії спричинили руйнування: було пошкоджено десятки будинків, шкіл, крамниць і аптек”, – констатує Браун.

Проте вона так і не озвучила, хто саме відповідає за вбивства мирних жителів України. Натомість Браун заявила:

“Всі сторони без винятку повинні сумлінно дотримуватись своїх зобов’язань за міжнародним гуманітарним правом і постійно забезпечувати, щоби цивільні мешканці були захищені, їхні будинки залишались неушкодженими, а необхідні послуги не припинялись”.