В онкологічному центрі встановили систему очищення води

12:19

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

На території Миколаївського обласного центру онкології благодійники встановили та запустили систему очищення води. Тепер вода зі свердловини централізовано подається водогоном лікарні та використовується як питна.

Про це Суспільному розповів інженер Денис Молчанов, який керував процесом встановлення системи.

Очисна система складається з насосів, фільтрів, резервуарів та труб. Вона перетворює “агресивну” воду з сімдесятиметрової свердловини на питну. Вода розділяється на два потоки. Один – пермеат – подається в накопичувальну ємність, а інший – концентрат з більшим вмістом солей – скидується у каналізацію. Пропускна спроможність системи — 48 кубів на добу.

Протягом дня заклад приймає близько трьохсот амбулаторних пацієнтів. Понад 130 перебувають на стаціонарі, — говорить директор онкоцентру Дмитро Лагочев.

“Вода завжди потрібна. Це і хірургічний центр, перш за все. Там йде 4—4.5 тонни щоденна потреба питної очищеної води. Тому що працює обробка хірургічного інструмента, робота хірургічного корпусу. Повинні забезпечуватись на 100 відсотків для пацієнтів, які перебувають у післяопераційному та реабілітаційному періоді”, — каже Дмитро Лагочев.

Поряд – ще кілька лікарень, в яких немає подібних систем. Тож центр онкології ділитиметься очищеною водою з колегами, якщо буде така потреба.