В Одесі накрили майнінг-центр криптовалют на базі “Укрзалізниці”

11:12

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Криптосеть, криптовалюта, технологии, наука, IT
В Одесі співробітники СБУ ліквідували підпільний центр із майнінгу криптовалют, який підозрюється у викраденні промислових обсягів електроенергії з державного об’єкта критичної інфраструктури. Про це в понеділок, 17 січня, повідомляє прес-служба відомства, інформує “Кореспондент”.
“Протиправна діяльність могла призвести до надзвичайних ситуацій у транспортній сфері, у тому числі при залізничних перевезеннях. Крім того, нейтралізація нелегального бізнесу дозволила запобігти мільйонним бюджетним збиткам, точний розмір яких встановить експертиза”, – йдеться в повідомленні.
За даними слідства, до створення нелегального майнінг-центру причетні двоє мешканців Одеси. Технологічне обладнання для майнінгу електронних грошей було встановлене в орендованому складському приміщенні на території міста. Частину прибутку вони конвертували в іноземну валюту і виводили за кордон через третіх осіб. Інші цифрові гроші вони зберігали на власних віртуальних гаманцях.
Пізніше прес-служба Укрзалізниці повідомила про виявлення в Одесі центру майнінгу криптовалют, який працював на електроенергії компанії.
“Працівники АТ Укрзалізниця зафіксували факт розкрадання електроенергії, про що повідомили в Службу безпеки України. Під час слідчо-оперативних дій на території одного з нежитлових приміщень в Одесі ліквідовано підпільний центр із майнінгу криптовалют, який нелегально використовував електроенергію АТ Укрзалізниці.
В УЗ зазначили, що розміри збитків, яких було завдано компанії від діяльності майнінг-центру криптовалют, будуть встановлені в рамках процесуальних дій. За цим фактом ініційовано службову перевірку.