В Очакові затримали ворожу інформаторку: збирала дані про візит Зеленського

11:53

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Черноморка, Очаков, курорт, Черное море
Служба безпеки затримала інформаторку російських спецслужб, яка збирала розвіддані про нещодавній запланований візит президента Володимира Зеленського в Миколаївську область. Про це повідомляє пресслужба СБУ.
Крім того, вона мала виявити розташування систем радіоелектронної боротьби та складів з боєприпасами ЗСУ поблизу Очакова.
На Миколаївщині затримали ворожу інформаторку, яка збирала дані про візит Зеленського

Як повідомляє спецслужба, насамперед зловмисниця намагалася встановити час та перелік локацій орієнтовного маршруту президента на території області.

Працівники СБУ спрацювали на випередження: завчасно довідались про розвідувально-підривну діяльність фігурантки і подбали про додаткові заходи безпеки під час візиту.

Надалі спецслужба продовжила документувати дії ворожої інформаторки, щоб отримати нові дані про її російських «кураторів» і отримані завдання.

Це дозволило встановити, що інформаторка мала й інші цілі. Зокрема, виявити локацію систем радіоелектронної боротьби та складів з боєприпасами ЗСУ в районі Очакова. За наявними даними, окупанти планували використати цю інформацію для підготовки нового масованого повітряного удару по Миколаївщині.

Співробітники СБУ затримали поплічницю Росії «на гарячому» під час спроби передачі розвідданих загарбникам.

За даними слідства, зловмисницею виявилась мешканка Очакова, яка була колишньою продавчинею у військовій крамниці на території однієї із військових частин регіону.

Для збору розвідінформації вона об’їжджала територію району та знімала локації українських об’єктів.

Крім цього, вона намагалася «в темну» отримати потрібні відомості через власні зв’язки, зокрема у соціальних установах регіону.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили затриманій про підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу (несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, озброєння та бойових припасів в Україну, рух, переміщення або розміщення ЗСУ).

Фігурантці обрано запобіжний захід у виді тримання під вартою та можлива додаткова кваліфікація її злочинних дій. Триває розслідування для встановлення всіх обставин злочину. Зловмисниці загрожує до 12 років тюрми.