В Миколаївському зоопарку відзначили Всесвітній день жирафа (World Giraffe Day)

15:13

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Щорічно 21 червня відзначають Всесвітній день жирафів (World Giraffe Day). Це свято було ініційовано в 2014 році Фондом збереження жирафів (GCF).
Мета свята – привернення уваги громадськості до питань збереження цих унікальних тварин.
Фонд збереження жирафів (GCF) є єдиною в світі неурядовою організацією, яка займається виключно збереженням жирафів в дикій природі по всій Африці.
Сьогодні жирафи зазнають великий ризик в своєму природному середовищі існування. За останні 15 років їх популяція скоротилася на 40%. Це пов’язано зі збройними конфліктами, розширенням сільськогосподарських територій та діяльністю браконьєрів.
В 2019 році вперше в колекції Миколаївського зоопарку з’явилися ці найвищі наземні тварини. Це двоє самців, які прибули із Чехії: Нуру та Логан, представники рідкісного виду – жираф Ротшильда (Giraffa camelopardalis rothschildi). У дикій природі їх залишилося менше 700 особин, це найрідкісніший підвид жирафів, занесений до Міжнародної Червоної книги, як стрімко вимираючий підвид.
Жирафам нашого зоопарку приділяється особлива увага. Щоб тваринам було зручно, їм підвішують необхідну кількість гілкового корму в різних місцях вольєру (гілки ясена, липи, клена, акації та різних фруктових дерев). Окрім того, до жирафів застосовують різні елементи тренінгу з метою керування поведінкою та переміщенням тварин для проведення ветеринарних оглядів та різних маніпуляцій. Також, для жирафів співробітники організували спеціальні спальні місця із м’якою підстилкою (солома, тирса), яку тварини використовують із задоволенням.
Вже доброю традицією стало проведення у Миколаївському зоопарку цікавої еколого-просвітньої акції, присвяченій Всесвітньому дню жирафів, під час якої наші маленькі гості та їхні батьки дізнались багато цікавого про жирафів, а також діти мали можливість показати свої знання в ході вікторини. Переможцям вікторини була надана унікальна можливість погодувати наших велетнів листям салату.
“Тож у нас для вас ще багато цікавого! Слідкуйте за нашими анонсами! Ми завжди чекаємо на вас!” – наголошують співробітники зоопарку.