В Миколаєві відбулась презентація книги «Силуэты старого города»

19:57

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Миколаївський обласний краєзнавчий музей  запросив спільноту Миколаєва 24 березня 2023 року на презентацію книги «Силуэты старого города», автори –  відомий історик – старший науковий співробітник музею Ігор Гаврилов та журналістка газети “Вечерний Николаев” Наталія Христова. Книга побачила світ у видавництві Ірини Гудим.

Тут зібрані віртуальні екскурсії вулицями старого міста: від Артилерійської до Садової та по вулиці Адміральській; окремі нариси, присвячені найбільш цікавим спорудам та відомим особистостям Миколаєва, публікації інтернет-порталу “Миколаївський базарЪ”, спогади друзів та колег авторів.

Видавник Ірина Гудим

“Збірка розрахована на широкий загал читачів, також вона буде цікава історикам, викладачам вищих навчальних закладів, студентам, екскурсоводам, краєзнавцям, туристичним фірмам, бібліотекам Миколаєва. Без перебільшень – книга “Силуэты старого города” стане бібліографічною рідкістю”, – відзначили співробітники музею, в першу чергу Антоніна Зимовнова, яка підготувала презентацію.

І ця презентація, безумовно, стала неординарною подією в місті. Тому протягом наступних днів  її активно обговорювали миколаєвці у соцмережах. Пропонуємо декілька коментарів від наших городян, які поділились своїми враженнями.

***

“Тримаю в руках унікальне краєзнавче видання – науково-пізнавальне, інформаційне, яке слугує збереженню нашої історичної пам’яті, виховує любов до рідного міста. Висока поліграфія та дизайн – ще одна складова якісної книги. Читається на одному диханні. Дякуємо”, – написав історик, педагог Леонід Ржепецький.

***

“Цю нову книгу, що вийшла у видавництві Ірини Гудим, ми з чоловіком буквально вириваємо одне в одного з рук. Сказати “цікаво” – це нічого не сказати. Авторами Ігорем Гавриловим (на жаль, покійним) та Наталією Христовою проведено колосальну роботу. Доклала великих зусиль і видавець Ірина Гудим, щоб книга побачила світ.

Вулиці Миколаєва, що більш як за 40 років, стали мені рідними, неспішно і документально розкривають свою багату історію. Що особливо важливо – сталося це під час кривавої війни, коли сусідня країна нещадно руйнує наші вулиці, неповторні своєю архітектурою старовинні будинки.

А в кожної вулиці, в кожного будинку – своя багатюща історія… Як жили наші попередники, чим цікавилися, що зробили для розквіту Миколаєва – на багато запитань ми одержуємо повні і вичерпні відповіді. Звичайно, ще не всі секрети нашого міста розкрито, бо раптова смерть від ковіду-19 обірвала життя Ігоря Гаврилова і його дружини Інни – невтомних краєзнавців і патріотів.

Тетяна Даниленко та Леонід Ржепецький 

Тож книга – це своєрідний пам’ятник… Читаємо і пам’ятаємо. Війна пише нову історію України.

Мені здається, що така книга має бути в кожній сім’ї, її повинні прочитати наші діти й онуки”, – відзначила у своєму пості колишній відомий журналіст Миколаївщини Тетяна Даниленко.

***

Свої враження разом з фотографіями запропонувала фотохудожник Ольга Волкова: “Скучивши за спілкуванням, миколаївці б’ють рекорди відвідуваності культурних заходів – зала музею не могла вмістити всіх охочих доторкнутись до сторінок історії рідного міста. Спогади, обійми, квіти, авторські пісні та вірші, віртуальна екскурсія вулицею Адміральскою, шелест сторінок та любов до Миколаєва наповнювали сьогодні музейне приміщення. І, як влучно було сказано на презентації: Миколаїв – місто, в яке закохуєшся не з першого погляду, а лиш поринувши у його історію. Ми, миколаївці, знаємо це як ніхто інший”.

Значну частину книги займають історичні статті Ігоря Гаврилова, написані ним самим або в співавторстві та опубліковані на сторінках відомого Миколаївського інтернет-порталу “Николаевский базарЪ”. Дякуємо Світлані Крищенко та Андрію Шинкаренко – очільникам цього видання – за надані для книги публікації. Історика Гаврилова та небайдужих краєзнавців “Базару” зв’язували багаторічна дружба та співпраця.

Один з номерів газети “Вечерний Николаев”, в якому була надрукована стаття, присвячена вулиці Інженерній

Треба додати, що всі журналістські статті спочатку публікувалися на сторінках газети “Вечерний Николаев” – на протязі декількох років.  До такого цікавого проекту з повагою поставився редактор Володимир Пучков, а з часом – его наступник Станіслав Козлов. Тож, половину цієї книги сьгодні можна знайти у підшивках “Вечёрки”, які зберігаються в миколаївських бібліотеках.

Щодо видавця Ірини Гудим, видати таку складну книгу в такий складний час – це справжній подвиг. Робота йшла з перервами, стикалася з безліччю проблем, але Ірина Олександрівна була так захоплена цією книгою, так довго мріяла про неї… з першого дня, як задумала публікацію, не залишала надії і впевненості, що КНИГА БУДЕ.

Інформація редакції газети “Вечерний Николаев”.

Фотографії Сергія Кононенко.