В Миколаєві розпочинається комплексна оцінка доброчесності МКП “Миколаївводоканал”

11:15

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

“Друзі, як раніше анонсував, розпочинаємо комплексну оцінку доброчесності МКП “Миколаївводоканал” – про це повідомив міський голова Олександр Сєнкевич.

“Перевірку підприємства буде здійснювати компанія зі світовим ім’ям Deloitte за підтримки Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EUACI).

Після цього – будемо робити висновки і реформувати роботу підприємства.

Зрозуміло, що “Миколаївводоканал” – підприємство критичної інфраструктури. Але сьогодні нам надзвичайно важливо організувати його ефективну роботу, адже в процесі відбудови на “Водоканал” чекають неабиякі зміни.

Ми вже стали першим містом, яке впровадило моніторинг усієї міжнародної допомоги, ми посилюємо прозорість проведення закупівель. Комплексна оцінка комунальних підприємств міста – наступний етап у покращенні роботи міських служб і підвищення рівня їхньої доброчесності.

Перевірка «Миколаївводоканалу» – це пілотний проект, після його завершення проведемо таку оцінку і на інших підприємствах”.

Миколаєву вдається не лише долати виклики воєнного часу, а й спільно з партнерами створювати кращі практики для усієї країни. Про це йшлося на зустрічі щодо пілотного проєкту проведення оцінки доброчесності комунального підприємства “Миколаївводоканал”.
Проєкт ініціював Олександр Сєнкевич – мер Миколаєва. Для реалізації амбітного плану партнер нашого міста, Антикорупційна ініціатива ЄС, залучила експертів знаної компанії “Делойт” в Україні.
В понеділок, 4 вересня, у Миколаєві відбулася стартова зустріч за участі всіх зацікавлених сторін та представників ЗМІ.
Олександр Сєнкевич привітав учасників та розповів, чому реалізацію пілотного проєкту вирішили розпочати саме з «Миколаївводоканалу».
📍 “Місто вже понад рік живе в умовах відсутності стабільного водопостачання через зруйнований окупантами водогін. З бюджету громади виділяються суттєві кошти на забезпечення безперебійної роботи підприємства, усунення наслідків численних аварій на мережах, організацію альтернативних джерел постачання. Крім того, суттєву допомогу надають наші міжнародні партнери, зокрема, Данія. Аби підтвердити готовність міста до ефективної співпраці з європейськими інституціями, мінімізувати корупційні ризики та підвищити ефективність управлінських процесів на комунальному підприємстві, ми ініціювали процес перевірки. Цей досвід буде взірцем для інших муніципальних підприємств Миколаєва та, сподіваюся, всієї України, в напрямку відкритості, прозорості використання коштів громади. Власне, ми почали це робити ще до великої війни”, – зазначив Олександр Сєнкевич.
Представник Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні Тарас Случик додав, що оцінка доброчесності стане ще одним інструментом підвищення довіри міжнародних партнерів до нашого міста.
📍 “Ми плануємо з Миколаєвом довгострокову співпрацю. У нас тут відкрито Офіс підтримки доброчесності, який і зараз вже допомагає водоканалу з оцінкою закупівельного процесу, підготовкою тендерних пропозицій тощо”.
📊 Експерти “Делойт” працюватимуть упродовж 24 тижнів. Як зауважив представник компанії Єгор Григоренко, миколаївський проєкт – складний та особливий.
“Йдеться про унікальні умови роботи водоканалу з точки зору досвіду, накопиченого за час повномасштабної війни. Є технологічна складність, адже підприємство велике та має понад тисячу працівників. Робота над проєктом у Миколаєві дозволить створити правове підґрунтя, що може стати сталою платформою доброчесності комунальних підприємств різних типів”, – каже Єгор Григоренко.
👉 Як працюватиме команда фахівців, розповіла старша експертка з корпоративного управління компанії “Делойт” Марина Римкіна.
З її слів, результатом оцінки стане не просто звіт, а дорожня карта для покращення роботи комунального підприємства.
Фінальний документ із результатами незалежного аудиту публічно презентують громадськості.
Зауважимо, що методологію оцінки оновлять з урахуванням поточної ситуації в Миколаєві. Експерти перевірятимуть діяльність підприємства за такими напрямками, як загальне управління, послуги, комунікації, корпоративне управління, етичні аспекти, управління активами, закупівлі, фінанси та економіки.