В Миколаєві планують реновацію двох багатоповерхівок: допоможуть експерти з Естонії

19:17

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

У Миколаєві за допомоги естонського уряду та Асоціації квартирних кооперативів Естонії втілюють проєкт з навчання поводження з житловими об’єктами.

Про це під час брифінгу розповів головний архітектор Миколаєва Євген Поляков.

В Миколаєві пілотний проєкт передбачає реновацію двох об’єктів житла. Це багатоповерхівки по вул. Велика Морська, 21 та вул. Херсонське шосе, 48.

Як пояснив Поляков, буде проведена наукова робота з розробки концепції реновації житла, використання нових технологій, яких нема в Україні, та залучення коштів на реалізацію проєкту.

«Вже було зроблено енергоаудит цих об’єктів, вивчена вся наявна документація, зроблено їх мапування, обстеження, залучено експертів з профільних вишів, щоб проводити консультації. Знайшли навіть розробників типових серій цих багатоповерхових будинків, щоб ця робота була більш фаховою», – розповів головний архітектор міста.

Презентувати проєкт планують у вересні цього року. Зазначається також, що наші партнери з Естонії допоможуть місту у зборі коштів на реалізацію цих проєктів.

«Головна ідея — це реалізувати такі проєкти та показати технології, щоб потім запустити масовий ринок, який потребує цих рішень технологічно, а потім також інституційно для можливості реновації застарілої забудови в Україні. Адже проблема є, і вона в нас не вирішувалась. А ті рішення, які були, вони локальні і не дають такий ефект, якщо це робити комплексно», – додає Євген Поляков.