В Дагестані завершилась контртерористична операція

11:14

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Вчора в двох містах Дагестану — Махачкалі та Дербенті — сталися серії координаційних нападів, які призвели до кривавих наслідків. За словами глави республіки Гамзата Мелікова, загинули щонайменше 15 силовиків та “кілька цивільних осіб”, серед яких настоятель місцевого православного храму в Дербенті. ЗМІ повідомляють про 13 поранених поліцейських.

Підпалену в Дербенті синагогу загасили тільки вночі. На синагозі в Махачкалі бойовики залишили написи з Корану.

Меліков також заявив, що знищено шістьох бойовиків. При цьому Національний антитерор-центр повідомляє про п’ятьох – двох у Дербенті і трьох у Махачкалі.

Вночі ще тривали зачистки. А сьогодні зранку НАК заявив про завершення контртерористичної операції і про скасування правового режиму КТО у зв’язку з “ліквідацією загроз життю і здоров’ю громадян”.

Нагадаємо, що серед убитих бойовиків – два сини і племінник голови одного з районів Дагестану Омарова. Наразі його затримано, а заодно виключено з “Единой России”.

Також серед бойовиків міг опинитися колишній боєць ММА Гаджимурад Кагіров. Це інформація пабліків, офіційно її не підтверджували. Кагіров – член клубу ММА відомого бійця Хабіба Нурмагомедова.

Глава Дагестану Меліков вважає, що терористів готували “зокрема з-за кордону”. Раніше депутат Держдуми від Дагестану Гаджиєв звинуватив у теракті Україну і НАТО. Водночас на більш високому рівні поки що таких оцінок не давали.

Хронологія вчорашніх нападів бойовиків на церкви і синагоги в Дагестані.

Як повідомляють російські пабліки, о 17:55 за місцевим часом бойовики одночасно кинули запальні пристрої в синагогу і християнську церкву в Дербенті. Потім одразу відкрили вогонь по поліцейських, які їх охороняли.

В обох будівлях почалася пожежа. Біля синагоги загинули охоронець, поліцейський і двоє перехожих. Другого співробітника поліції було поранено.

Поруч із церквою було вбито одного поліцейського, священнослужителя, який прослужив у церкві понад 40 років. Злочинці зникли на білому “Фольксвагені Поло”.

Через півгодини, о 18:30, інша група бойовиків відкрила вогонь по поліцейських біля церкви в Махачкалі. Четверо поліцейських загинули, кілька дістали поранення. Після цього бойовики захопили автомобіль ВАЗ-2114 і зникли.

Приїхали до синагоги і кинули в неї коктейль Молотова. Пізніше обстріляли наряд ДПС, убивши одного поліцейського.

Близько 19-ї години відкрили вогонь по поліцейських поруч із кафе, після чого під час перестрілки було вбито двох бойовиків. Решту ліквідували через кілька годин.

У РФ уже заявили про закінчення антитерористичної операції.