В аеропорту Миколаєва презентували авіарейс до Києва та анонсували нові напрямки (ФОТО)

23:27

Откройте “Вечерний Николаев” в Google News и  Телеграм-канале

Николаевский аэропорт, авиарейс, самолет Николаев Киев (с) Фото - А. Рубанская, Вечерний Николаев

Перший після довгої перерви політ авіарейсу «Миколаїв-Київ» успішно відбувся 24 січня. Польоти до столиці — це лише початок: у найближчому майбутньому з Міжнародного аеропорту «Миколаїв» планують літати й до інших міст України, а також до ближнього зарубіжжя.
Як передає кореспондент «ВН», про плани відродження миколаївського аеропорту розповіли на прес-конференції 25 січня керівники міста, області та тимчасово виконуючий обов’язки директора КП «Миколаївський міжнародний аеропорт» Петро Кизим.
Як пояснив нещодавно призначений новий голова аеропорту, компанія «Мотор Січ» має намір у Миколаєві не просто виконувати авіарейси – запорізький перевізник поставив борт на базування. Це дозволяє розглядати не лише Київ, а й інші напрямки. Вже зараз на сайті аеропорту можна купити квитки на авіарейс Миколаїв — Львів з пересадкою в Києві. Наступні на черзі – Харків та Запоріжжя. У які ще міста миколаївці хотіли б подорожувати повітрям — з’ясовуватимуть шляхом опитування. Розглядаються також міжнародні перельоти з Миколаєва — насамперед до країн, де навчається багато наших студентів, насамперед Польща, Чехія та Німеччина.
«Аеропорт «Жуляни» — це майже центр Києва, на відміну від аеропорту «Бориспіль», отже, загалом до Києва доведеться дістатись близько години. Рейс побудований таким чином, що дуже зручно літати до Києва з діловою метою. На відміну від польотів за кордон, на внутрішніх рейсах не потрібно реєструватися заздалегідь, можна прийти за 10 хвилин до вильоту. Згодом люди звикнуть до цього простого та зручного рейсу», — поділився своїми враженнями голова Миколаївської ОДА Віталій Кім, який «сам літав з Одеси», але відтепер має намір активно користуватися місцевим маршрутом.
Глава області також зазначив, що на новий рейс активно закликають мешканців Херсонщини — їм теж зручніше користуватися миколаївським аеропортом, аніж літати до Києва через Одесу. З херсонцями ведуться переговори про зручний міжміський трансфер, а з міською владою Миколаєва — про доставку пасажирів до аеропорту міськими маршрутками. «Ведуться переговори про продовження одного з міських маршрутів №51 або №13 до аеропорту двічі на день до київського авіарейсу», — уточнив Віталій Кім.
У свою чергу голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва розповіла, що напередодні обласна влада звернулася до міністра охорони здоров’я Ляшка з приводу того, щоб Миколаївський аеропорт включили до пілотного проекту з аеромедичної евакуації. Це дозволить врятувати не одне життя мешканцям області за допомогою санітарної авіації, яка надаватиметься їм безкоштовно.
Рейси з Міжнародного аеропорту «Миколаїв» до Київського аеропорту імені Ігоря Сікорського («Жуляни») виконуватимуться по понеділках, середах, п’ятницях та суботах. З Києва до Миколаєва літаки літатимуть по понеділках, середах, п’ятницях та неділях. Тривалість польоту – 1 година 10 хвилин. На даний момент мінімальна вартість квитка в один бік — 1289 гривень, при цьому найдешевший квиток не потрібно замовляти за кілька місяців, оскільки ціну не підвищують із наближенням дати вильоту. Порівняно з аеропортом Одеси, вартість квитка на столичний рейс із Миколаєва нижча на 15%.

Анна Рубанська
Фото автора

Анна Замазеева (с) Фото - А. Рубанская, Вечерний Николаев Николаевский аэропорт, авиарейс, самолет Николаев Киев (с) Фото - А. Рубанская, Вечерний Николаев Николаевский аэропорт, авиарейс, самолет Николаев Киев (с) Фото - А. Рубанская, Вечерний Николаев Николаевский аэропорт, авиарейс, самолет Николаев Киев (с) Фото - А. Рубанская, Вечерний Николаев Николаевский аэропорт, авиарейс, самолет Николаев Киев (с) Фото - А. Рубанская, Вечерний Николаев Николаевский аэропорт, авиарейс, самолет Николаев Киев (с) Фото - А. Рубанская, Вечерний Николаев Николаевский аэропорт, авиарейс, самолет Николаев Киев (с) Фото - А. Рубанская, Вечерний Николаев Николаевский аэропорт, авиарейс, самолет Николаев Киев (с) Фото - А. Рубанская, Вечерний Николаев Николаевский аэропорт, авиарейс, самолет Николаев Киев (с) Фото - А. Рубанская, Вечерний Николаев Дмитрий Фалько (с) Фото - А. Рубанская, Вечерний Николаев