
Як завжди, «Вечорка» порадує різноплановими та ексклюзивними матеріалами нових та уподобаних авторів.
Так, першу шпальту традиційно присвячуємо захисникам та захисницям 123 бригада тероборони ЗСУ / 123 territorial defense brigade. Цього разу Ірина Воронцова підготувала захоплюючий матеріал про Євгена на позивний Джек. Ще 18-річним юнаком він обрав військову службу за контрактом. У свій вільний від служби час він занурюється в розкопки могильника, намагаючись розгадати таємниці похованих тут людей, дізнатися про їхнє життя, культуру, що існувала в цих землях у V-VI століттях до нашої ери. Джек знайшов ритуальні посудини, що свідчать про розвинене гончарство та землеробство давніх мешканців. Отака історія бійця, який і воює, і розкопками займається.
До речі, в цьому випуску ми повідомили про такий артефакт, як канфар чорнофігурний у вигляді жіночої голови з двома вертикальними ручками. Його було знайдено в давньогрецькому місті Ольвії, залишки якого знаходяться біля села Парутине Миколаївської області. Про цікавий факт дізналася наша журналістка Олена Кураса, яка ж підготувала добірку актуальних міських новин.
А юний дослідник, учень 8-В класу Миколаївського ліцею №38 «Муніципальний колегіум ім. В.Д. Чайки» Михайло Чубар, робить перші кроки в журналістиці, але вже не перші в наукових дослідженнях. Вашій увазі пропонуємо його статтю «Миколаїв та Миколаївщина в українській нумізматиці». Дорослий, серйозний матеріал!
Ексклюзивний матеріал «Симфонія, що склалася із семи десятиліть» написала Наталья Христова . Це – розповідь про блискучий концерт на честь 70-річчя Миколаївської дитячої музичної школи №2, підготовлений вихованцями та викладачами закладу. Про цю визначну подію читайте інтерв’ю з директоркою школи, заслуженою діячкою культури України Тетяною Островською. Фотоматеріали люб’язно надав газеті Игорь Ермолаев .
Під рубрикою «Наші за кордоном» читайте матеріал нашої землячки, письменниці та журналістки, волонтерки Віра Марущак . Вона розповіла, що у німецькому Гайльбронні відбулася презентація створеного Німецько-Українського Товариства. У зареєстрованому Статуті, що є головним установчим документом, визначено головні аспекти функціонування: мету створення. порядок управління, права та обов’язки учасників, структуру Товариства. Головою обрано Анастасію Козак, заступниками – Олену Хаваліц, Віру Марущак, членами правління – Тетяну Майєр, Тетяну Зімарьову, Людмилу Жукову, Анну Федоренко.
Нечасто ми публікуємо статті про значні події в медицині. Але цей номер – виключення. Журналістка Олександра Ментель повідомила, що «команда «амосівців» планує у Миколаєві проводити у рік 240 операцій на відкритому серці». Адже від початку війни у Миколаївській області, як і загалом в Україні, стало значно більше людей з хворобами серця. В тому числі тих, хто потребує складних хірургічних втручань. На сьогоднішній день такі операції виконуються лише силами провідних кардіохірургів України з ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії імені М.М.Амосова Національної академії медичних наук України». Команду кардіохірургів очолює професор Володимир Попов. Читайте і бережіть своє серце!
Звісно, розповідаємо про справи комунальні. Зокрема про діяльність відомого в Корабельному районі КП «Обрій-ДКП», де відбувся тиждень охорони праці.
На 4-й шпальті також матеріал під назвою “Пам’ятаємо! Перемагаємо!”. Він про творчу зустріч з аматорськими творчими колективами Миколаївського міського будинку вчителя., яка відбулася в Миколаївському фаховому коледжі економіки та харчових технологій. Одним з ініціаторів зустрічі виступив Олександр Сичов
Незважаючи на поки прохолодну погоду, народ мріє про пікніки та виїзди на природу. Постійна ведуча рубрики «Смачні посиденьки» Олена Фiлiнюк пропонує свій рецепт «Карамельні крильця для любителів курочки». Є багато рецептів приготування курячих крилець, але улюблений рецепт авторки – це запечені курячі крила в медово-соєвому соусі. «Рецепт нескладний – лише знадобиться час на маринування курятини, а в іншому приготування не займе багато часу. Порадуйте і ви своїх близьких соковитими й апетитними крильцями з карамельною скоринкою», – зазначає Олена.
Нагадуємо, що повним ходом йде передплата на газету «Вечірній Миколаїв» на друге півріччя. Не забувайте передплатити! А гарантовано придбати газету «Вечірній Миколаїв» можна щодня з 8-00 до 22-00 в кавовому кіоску Pravda coffee, що знаходиться на зупинці «вулиця Соборна» по проспекту Центральному. В ньому продають каву та нашу газету. Приходьте та смакуйте!
Дякуємо за підтримку нашим передплатникам, покупцям газети, всім друзям та партнерам! Особлива вдячність за професійність, оперативність та доброзичливе ставлення до нашого видання Миколаївська обласна друкарня
